نام کاربري : کلمه عبور : عضو انجمن نيستيد ! همين حالا عضو شويد . | کلمه عبور خود را فراموش کرده ام !آغاز شده توسط
متن
memar64 آفلاينتعداد ارسال ها: 395
تاريخ عضويت: 28 /6 /1392
تعداد تشکر کرده: 1664
تعداد تشکر شده: 2358
[Custom_Field_Content]
انجمن اي ار ارتش

ایستگاه آخر؛ برجام اجرایی شد و دیوار تحریم پس از 12 سال فرو ریخت
\"روز اجرایی\" را می توان گفت مرجله آخر از شاهنامه هسته ای است که در آن برنامه جامع اقدام مشترک رسما وارد مرحله اجرایی می شود که این مهم امروز صورت گرفته و به سرانجام رسید.

º سه‌شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۴ بود که تمام لنز دوربین های جهان وین را نشانه رفته تا نتیجه آخرین دور از مذاکرات را ببینند، مذاکراتی که به همراه بیانیه ای تاریخی توسط وزیر امورخارجه کشورمان و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، با خروجی ای تحت عنوان برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) به پایان رسید.


ºاین توافق در تاریخ ۲۹ تیر ماه ۱۳۹۴ در شورای امنیت به رأی گذاشته شد که با تصویب آن در آن شورا تبدیل به قطعنامهٔ ۲۲۳۱ گردید که همراه با تصویب آن هر شش قطعنامه قبلی که علیه ایران صادر شده و منجر به تحریم‌های وسیع در رابطه با موضوع هسته‌ای علیه این کشور شده بود را ملغی کرد.


26º مهر روز تصویب این جمع بندی به عنوان توافق نهایی بود که از آن به عنوان روز توافق نیز یاد می شود در این روز طرف مقابل به صورت رسمی لغو تحریم ها را اعلام کرد.


ºپس از آن برجام میهمان پایتخت ها شد و از گام‌های اساسی و مهم دیگر برجام \"روز تصویب \" بود که از همان روزهای اعلام جمع بندی به آن اشاره شد که برجام پس از طی کردن مراحل قانونی در پایتخت ها وارد این مرحله شد و طرف مقابل به صورت قانونی لغو تحریم ها را اعلام کرد که از ان به عنوان لغو تحریم ها به روی کاغذ یاد می شود.


ºاتحادیه اروپا طی بیانیه ای لغو تحریم ها را اعلام کرد و با توجه به اینکه تحریم های ایالات متحده به دلیل سازو کار هایی که در این کشور وجود دارد تعلیق خواهد شد انها نیز در این روز به طور رسمی تعلیق را اعلام کردند که این کار طی بیانیه ای از جانب رئیس جمهور این کشور صورت گرفت.


ºاما عملیاتی شدن اجرایی برجام منوط به یک سری اقدامات اجرایی ایران گردید بر کاهش تعداد سانتریفیوژها و اقدامات مربوط به فوردو و راکتور اراک که برای ان بازه زمانی دو ماه و نیم در نظر گرفته شد، در این بین نیز اتفاق بزرگ و مهمی که باید به ان اشاره کنیم بحث PMD
بود که این موضوع در طی 12 سال گذشته از نقشه راه مشخصی برخوردار نبود، اما پس از برجام ایران و آژانس طی مذاکراتی که صورت گرفت نقشه راهی را ترسیم کردند که با استفاده از ان پرونده ایران برای همیشه بسته شود، یکی از ارکان‌های مهم این نقشه راه گزارش مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بود که این مهم به انجام رسید.


ºپیش‌نویس قطعنامه 1+5 برای بسته‌شدن موضوع پی‌ام‌دی روز سه‌شنبه 24 آذر در جلسه فوق‌العاده شورای حکام با اجماع و به اتفاق آرا به تصویب رسید.طبق برجام، کشورهای 1+5 متعهد شده بودند پیش نویس قطعنامه ای را تهیه کنند که با تصویب آن پرونده پی.ام.دی یا همان مطالعات ادعایی بسته شود. در تهیه این پیش نویس با ایران هم مشورت شد. دومین کمیسیون مشترک ایران و 1+5 که 16 آذر در وین با حضور سید عباس عراقچی رییس ستاد پیگیری اجرای برجام برگزار شد به همین موضوع اختصاص داشت.


ºشورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با رأی به اتفاق آراء به قطعنامه پیشنهادی گروه 1+5، پرونده \"ابعاد نظامی احتمالی\" برنامه هسته‌ای ایران را مختومه اعلام کرد.
با تصویب این قطعنامه مسایل گذشته و حال پی ام دی ایران برای همیشه مختومه شد.

ºپس از آن با توجه به اقدامات ایران مرحله باقی مانده لغو تحریم ها بود که این مهم نیز با رسیدن به روز اجرایی عملیاتی گردید.

منبع
امضاي کاربر :
یکشنبه 27 دی 1394 - 09:50
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 10 کاربر از memar64 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: mehdi &crounus2000 &alij &fencer33 &217 &miladmir &javad00p &alireza10 &mo-nia &miladmohamadi &


تعداد ارسال ها: 395
تاريخ عضويت: 28 /6 /1392
تعداد تشکر کرده: 1664
تعداد تشکر شده: 2358

پاسخ : 1 RE
در ادامه مهمترین تحولات مربوط به اجرای برجام آمده است:
04:19 متن گزارش مدیر کل در تائید اقدامات ایران ذیل برجام
مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با انتشار گزارشی تائید کرد که ایران تعهدات خود در برنامه جامع اقدام مشترک را به طور کامل انجام داده است.

03:59 گزارش: چه تحریم‌هایی برداشته شد؟

03:45 فرانسه: پایبندی ایران به برجام را به دقت رصد می‌کنیم/انگلیس: برنامه هسته‌ای ایران به عقب رانده شد
وزیران خارجه فرانسه و انگلیس، بامداد یکشنبه بعد از اعلام رسمی روز اجرای «برجام» در بیانیه‌هایی ضمن استقبال از آن بر ضرورت نظارت بر اجرای این توافق تأکید کرده‌اند.

03:18 رویترز: مذاکره چندین ماهه نمایندگان ایران با آمریکایی‌ها پیش از مبادله زندانیانخبرگزاری رویترز بر اساس اطلاعات به دست آمده از منابع خود، روند مذاکرات محرمانه نمایندگان آمریکایی‌ها و ایرانی‌ها برای آزادی 4 زندانی آمریکایی را تشریح کرده است.

03:07 ظریف به همراه صالحی و تیم هسته‌ای راهی تهران شدوزیر امور خارجه ایران که به همراه علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی صبح شنبه به منظور آخرین رایزنی‌ها برای آغاز اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و صدور بیانیه مشترک با فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به وین رفته بود، دقایقی قبل وین را به مقصد تهران ترک کرد.

02:56 ظریف پس از آغاز اجرای برجام در صفحه فیس‌بوکش چه نوشت؟وزیر خارجه ایران پس از آغاز اجرای برجام نوشت: با حمایت و مقاومت شما برجام اجرایی شد و تحریم‌ها رفع گردید. حال نوبت همه ماست که با بهترین بهره‌برداری از شرایط جدید، همدل و همزبان برای ساختن فردایی بهتر تلاش کنیم.02:36 مونیز: راه‌های دستیابی ایران به بمب مسدود شدوزیر انرژی آمریکا پس از اعلام اجرای توافق هسته‌ای گفت که روز اجرای توافق هسته ای نقطه عطفی در مسیر تلاش‌ها برای اطمینان از ماهیت صرفا صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای ایران از طریق مسدود کردن مسیرهای اصلی به سمت یک بمب است.وی تاکید کرد که زمان گریز ایران از تنها 2 تا 3 ماه، به دستکم یک سال افزایش پیدا کرده است. ایران 25000 پوند اورانیوم غنی‌شده خود را خارج کرده، دو سوم سانتریفیوژهای خود را جدا و انبار کرده، هسته رآکتور اراک را خارج و آن را با بتن پر کرده و دسترسی بی‌سابقه‌‌ای را به بازرسان آژانس داده است.

02:35 مقام آمریکایی: تحریم‌های موشکی تازه‌ای اعمال می‌کنیم/ایران به نیمی از دارایی‌هایش دست می‌یابدیک مقام ارشد آمریکایی روز شنبه به تشریح جزئیات نحوه اجرای برجام پرداخت و گفت: ایران «از امروز» به 50 میلیارد از مجموع 100 میلیارد دارایی بلوکه شده خود دسترسی می‌یابد. بیش از 400 فرد و شرکت هم از فهرست تحریم‌ها خارج شده‌اند.وی افزود: «انتظار داریم که تحریم‌های مرتبط با تست موشکی اخیر ایران، اعلام شود.»

02:13 بعیدی‌نژاد: از امروز تحقق تمام حقوق هسته‌ای ایران تضمین می‌شودرئیس هیأت کارشناسی ایران در مذاکرات با 1+5 در اینستاگرام خود نوشت: امروز روز افتخار برای ملت بزرگ ایران است. از امروز تحقق تمام حقوق هسته‌ای ایران تضمین می‌شود و تمامی تحریم‌های یکجانبه مرتبط هسته‌ای آمریکا و اتحادیه اروپا و همچنین شش قطعنامه تحریم شورای امنیت و دوازده قطعنامه شورای حکام علیه ایران لغو و برداشته می‌شوند.

02:07 کلینتون: نباید از ایران تشکر کردنامزد پیشرو دموکرات‌ها در رقابت‌های درون حزبی گفت واشنگتن نباید به دلیل آزادی زندانیان آمریکایی و اجرای تعهدات از ایران تشکر کند.

02:03 گزارش نیویورکر از کانال دیپلماتیک فوق سری واشنگتن با تهران برای آزادی زندانیان آمریکایی02:01 مقامات ارشد سازمان ملل، آمریکا، روسیه، انگلیس و آلمان با صدور بیانیه‌های جداگانه از اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک استقبال کردند.

01:50 اعلام رفع تحریم‌های ایران در نشریه رسمی اتحادیه اروپا: اتحادیه اروپا رفع تحریم‌های ایران را رسما در نشریه رسمی خود منتشر کرد. این نشریه معمولا دوشنبه‌ها منتشر می‌شود، اما این بار برای اجرایی شدن رفع تحریم‌های ایران زودتر از موعد منتشر شد.
01:43 صالحی، عراقچی، بعیدی‌نژاد، کمالوندی و جابری‌انصاری پس از اجرای برجام چه گفتند؟01:43 امکان حضور غیرمستقیم شرکت‌های آمریکایی در ایران: وزارت خزانه‌داری آمریکا، بامداد یکشنبه در دستورالعملی اعلام کرد نمایندگان برون‌مرزی شرکت‌‌های آمریکایی می‌توانند مطابق تعهدات آمریکا ذیل برجام از این پس در ایران فعالیت کنند.

01:13 آمانو در تهران: یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز دوشنبه برای دیدار با مقامات ایرانی به تهران سفر می‌کند.

01:07 بیانیه کری: جان کری وزیر خارجه آمریکا به میان خبرنگاران آمد و بیانیه‌ای طولانی را قرائت کرد. وی در بخشی از اظهاراتش گفت: «ما تحریم‌ها را بلافاصله برخواهیم داشت. از امروز 16 ژانویه 2016 به روز اجرای برجام رسیدیم. امروز به لحظه‌ای رسیدیم که تعهدات ایران از روی کاغذ خارج و به مرحله اجرا درآمده است. امروز با اطمینان می‌توانیم بگوییم که همه راه‌های ایران برای رفتن در مسیر ساخت سلاح و مواد شکافت پذیر بسته شده است.»

01:06 اعلام رفع تحریم‌های اروپایی: شورای اروپا با صدور بیانیه‌ای رسما تائید کرد که این اتحادیه «کلیه تحریم‌های اقتصادی و مالی مرتبط با هسته‌ای علیه ایران را برداشته است.»00:59 انتشار دستور العمل رفع تحریم‌های آمریکا: وزارت خزانه‌داری آمریکا با انتشار دستور العملی 42 صفحه‌ای رفع تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران را تائید و نحوه اجرایی شدن آن را تشریح کرده است.

00:51 صدور فرمان اوباما: اوباما فرمان اجرایی رفع تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران را صادر کرد.

00:40 بیانیه مشترک ظریف و موگرینی: ظریف و موگرینی در بیانیه‌ای مشترک گفتند: امروز، ما به روز اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) رسیدیم. از زمان روز تصویب، ما مجدانه تلاش کردیم و تعهد مشترک و اراده جمعی خود را به نمایش گذاشتیم تا سرانجام موجبات اجرای برجام را فراهم کنیم. امروز، شش ماه پس از نهایی شدن آن توافق تاریخی، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تأیید کرد که ایران تعهدات هسته‌ای ذیربط خود تحت برجام را اجرا کرده است.

از آنجا که ایران به تعهدات خود عمل کرده است، امروز تحریم‌های مالی و اقتصادی ملی و چندجانبه مربوط به برنامه هسته‌ای ایران منطبق با برجام برداشته شد. اتحادیه اروپایی، کشورهای 1+5، مرکب از جمهوری خلق چین، جمهوری فرانسه، جمهوری فدرال آلمان، فدراسیون روسیه، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا و ایران همچنین در زمینه استفاده‌های صلح آمیز از انرژی هسته‌ای، در چارچوب برجام، همکاری خواهند کرد.

00:37 دستور کری: وزیر خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که واشنگتن تعهدات تحریمی خود ذیل برجام را اجرایی کرده است.

00:16 واکنش نتانیاهو: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به شروع رسمی اجرای برجام مدعی شد که ایران آرزوی ساخت سلاح هسته‌ای را از سرش خارج نکرده است.

00:06 موگرینی: پس از دیدار با آمانو بیانیه مشترک را با ظریف قرائت خواهیم کرد. 00:06 آژانس تکمیل گام‌های ایران را تائید کردآژانس بین‌المللی انرژی اتمی تائید کرد که ایران تمام گام‌های متعهد‌شده ذیل برجام را برداشته است. یوکیا آمانو مدیر کل گفت از این پس روابط تهران و آژانس وارد فاز جدیدی شده و این نهاد می‌تواند نظارت بیشتری بر برنامه هسته‌ای ایران داشته باشد. در بیانیه یوکیا آمانو مدیر کل آژانس آمده است: «امروز من طی گزارشی تائید کردم که ایران گام‌های مقدماتی لازم برای اجرای برنامه جامع اقدام مشترک را تکمیل کرده است. این گزارش به شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و شورای امنیت سازمان ملل ارائه شده است.این گزارش پس از آن منتشر شد که بازرسان میدانی تائید کردند که ایران تمام اقدامات لازم ذیل برجام برای ممکن شدن وقوع روز اجرا را انجام داده است. این امر راه را برای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هموار می‌کند تا راستی‌آزمایی و نظارت بر تعهدات مرتبط با هسته‌ای ایران ذیل این توافق را، آنطور از سوی شورای امنیت سازمان ملل خواسته شده و مجوز آن از سوی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی صادر شده بود،‌ آغاز کند.روابط بین ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اکنون وارد فاز تازه‌ای می‌شود. این روزی مهم برای جامعه بین‌الملل است. من به تمام کسانی که این واقعیت را محقق کردند، به خصوص گروه کشورهای موسوم به E3/EU+3، ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تبریک می‌گویم.ایران همراستا با تعهداتش، اجرای موقت پروتکل الحاقی بر توافقنامه پادمانی‌اش با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را آغاز می‌کند. این امر، همراه با دیگر اقدامات مرتبط با هسته‌ای ذیل برجام،‌ توانایی آژانس برای نظارت بر فعالیت‌های هسته‌ای در ایران و راستی‌آزمایی صلح‌آمیز بودن آن‌ها را افزایش می‌دهد. از زمانی که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بررسی مسئله هسته‌ای ایران را در سال 2003 اغاز کرد، ما مسیری طولانی را پیموده‌ایم. کارهای زیادی برای رسیدن به اینجا و اجرای این توافق، صورت گرفته است.»

منبع
امضاي کاربر :
یکشنبه 27 دی 1394 - 09:54
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 11 کاربر از memar64 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: mehdi /f-14a /crounus2000 /alij /fencer33 /217 /miladmir /javad00p /alireza10 /mo-nia /miladmohamadi /


تعداد ارسال ها: 1417
تاريخ عضويت: 2 /6 /1392
محل زندگي: آذربایجان غربی
تعداد تشکر کرده: 3648
تعداد تشکر شده: 7844

پاسخ : 2 RE ایستگاه آخر؛ برجام اجرایی شد و دیوار تحریم پس از 12 سال فرو ریخت
با تشکر از تیم هسته ای دکتر روحانی
ما الان تازه اول راه هسایم و درست به ابتدای سال 82برگشتیم.وباید از ابتدا شروع کنیم.
امضاي کاربر :
یکشنبه 27 دی 1394 - 10:16
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 10 کاربر از f-14a به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: memar64 /crounus2000 /ahmad /sharifnia /miladmir /javad00p /alireza10 /mo-nia /mohamedx6 /miladmohamadi /


تعداد ارسال ها: 395
تاريخ عضويت: 28 /6 /1392
تعداد تشکر کرده: 1664
تعداد تشکر شده: 2358

پاسخ : 3 RE واکنش‌های بین المللی به آغاز اجرای برجام
بامداد امروز با انتشار گزارش آژانس انرژی اتمی مبنی بر انجام تمامی گام‌های لازم برجام از سوی ایران، به صورت رسمی اجرای برجام آغاز شد. با آغاز اجرای برجام، واکنش‌های بین المللی وسیعی به این امر صورت گرفت.

هافینگتون پست: بعد از رفع تحریم‌های هسته‌ای، تحریم‌های موشکی اعمال می‌شوند
یک روزنامه آمریکایی گزارش داد کاخ سفید قصد دارد تنها کمی بعد از اعلام آغاز اجرای برجام و رفع تحریم‌های ایران، تحریم‌های موشکی جدیدی را علیه تهران اعمال کند.

یوکیو آمانو: ایران تمامی گام‌های لازم در اجرای برجام را برداشته است
مدیر کل آژانس انرژی اتمی طی گزارشی تایید کرد که ایران گام‌های لازم را در راستای اجرای برجام برداشته است.

نتانیاهو ایران هنوز در آرزوی سلاح هسته‌ای
نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد ایران هنوز به دنبال سلاح هسته‌ای است.

اوباما دستورالعمل لغو تحریم ها را امضا کرد
رییس جمهوری آمریکا دستور العمل لغو تحریم ها را امضا و كنگره را از این اقدام مطلع كرد.

وزارت خارجه آمریکا تحریم‌های ایران را لغو کرد
وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای، تحریم‌های ایران را لغو کرد.

اتحادیه اروپا تحریم‌ها علیه ایران را لغو کرد
اتحادیه اروپا اعلام کرده که تحریمها علیه ایران را لغو کرده است.

منبع
امضاي کاربر :
یکشنبه 27 دی 1394 - 10:20
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 10 کاربر از memar64 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: crounus2000 /mehdi /alij /fencer33 /217 /miladmir /javad00p /alireza10 /mo-nia /miladmohamadi /


تعداد ارسال ها: 1417
تاريخ عضويت: 2 /6 /1392
محل زندگي: آذربایجان غربی
تعداد تشکر کرده: 3648
تعداد تشکر شده: 7844
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 4 RE ایستگاه آخر؛ برجام اجرایی شد و دیوار تحریم پس از 12 سال فرو ریخت
باید دید واکنش محور مرتجع منطقه چی خواهد بود!
امضاي کاربر :
یکشنبه 27 دی 1394 - 10:29
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 8 کاربر از f-14a به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: mehdi /alij /sharifnia /217 /miladmir /javad00p /alireza10 /mo-nia /


تعداد ارسال ها: 3957
تاريخ عضويت: 14 /8 /1392
محل زندگي: گرگان
سن: 32
تعداد تشکر کرده: 24703
تعداد تشکر شده: 23895
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 5 RE ایستگاه آخر؛ برجام اجرایی شد و دیوار تحریم پس از 12 سال فرو ریخت
دو تا ایراد اساسی هست که خیلی توی این 12 سال اذیت کرد

1- اجرا یا افتتاح هر برنامه ای که به هسته ای مربوط بود رو ما با تست یک موشک جدبد همزمان کردیم یا نزدیک به هم اجرا کردیم

اولین پیامی که به ذهن طرفهای خارجی میاد طبیعتا برنامه موشکی - هسته ای هست

2- هر وقت هم که یکی از طرفهای خارجی حاضر شد کمی کوتاه بیاد یکی پیدا شد که خیلی بدتر و شدید تر هم اون رو کوبید و هم کار ما رو سختتر کرد

نمونش کنگره امریکا در اجرای برجام و فرانسه و اسراییل در مذاکرات 5+1

برای همین نمیدونم الان خوشبحال مون شده یا بدبحال مون شده
امضاي کاربر : افلاطون در بخشی از توصیف ایرانیان گفت :
آنان از نژاد خدایانند
یکشنبه 27 دی 1394 - 10:46
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 9 کاربر از crounus2000 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: mehdi /verkan /alij /memar64 /miladmir /javad00p /alireza10 /mo-nia /miladmohamadi /


تعداد ارسال ها: 882
تاريخ عضويت: 23 /6 /1394
محل زندگي: تهران
سن: 24
تعداد تشکر کرده: 2560
تعداد تشکر شده: 4550
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 6 RE ایستگاه آخر؛ برجام اجرایی شد و دیوار تحریم پس از 12 سال فرو ریخت
الان که این اتفاقات افتاده و اعتمادسازی ها تا حدودی انجام شده بهترین زمان هست که علاوه بر تکمیل این اعتمادسازی ها ایران به سرعت تا یه گند دیگه نزده :D شروع کنه به جذب شرکت ها و سرمایه های خارجی و زیرساخت های آسیب دیده کشور رو ترمیم کنه که یکی از این زیرساخت ها هوانوردی و نیروی هوایی هست
یکشنبه 27 دی 1394 - 11:13
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 8 کاربر از verkan به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: mehdi /alij /crounus2000 /memar64 /ahmad /javad00p /alireza10 /miladmohamadi /


تعداد ارسال ها: 1005
تاريخ عضويت: 15 /11 /1393
محل زندگي: شاهرود
تعداد تشکر کرده: 11205
تعداد تشکر شده: 5176
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 7 RE ایستگاه آخر؛ برجام اجرایی شد و دیوار تحریم پس از 12 سال فرو ریخت
نقل قول از verkan
الان که این اتفاقات افتاده و اعتمادسازی ها تا حدودی انجام شده بهترین زمان هست که علاوه بر تکمیل این اعتمادسازی ها ایران به سرعت تا یه گند دیگه نزده :D شروع کنه به جذب شرکت ها و سرمایه های خارجی و زیرساخت های آسیب دیده کشور رو ترمیم کنه که یکی از این زیرساخت ها هوانوردی و نیروی هوایی هست

دقیقا
فرصت خیلی خوبیه برای نوسازی ناوگان هوایی کشور و نیروی هوایی

کشور هایی مثل فرانسه و آلمان و... خیلی مشتاق از سر گیری روابط و سرمایه گذاری هستند ..........
کشور های زیادی هم بودند که تحت سلطه آمریکا بودن و هستن . روی اونا هم میشه حساب کرد
هرچند که طرف مقابل، اصلا قابل پیش بینی نیست مثل الان :

هافینگتون پست: بعد از رفع تحریم‌های هسته‌ای، تحریم‌های موشکی اعمال می‌شوند
یک روزنامه آمریکایی گزارش داد کاخ سفید قصد دارد تنها کمی بعد از اعلام آغاز اجرای برجام و رفع تحریم‌های ایران، تحریم‌های موشکی جدیدی را علیه تهران اعمال کند.
یکشنبه 27 دی 1394 - 11:32
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 10 کاربر از alij به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: mehdi /memar64 /verkan /fencer33 /miladmir /crounus2000 /javad00p /alireza10 /mo-nia /miladmohamadi /


تعداد ارسال ها: 645
تاريخ عضويت: 29 /1 /1394
تعداد تشکر کرده: 936
تعداد تشکر شده: 2531
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 8 RE ایستگاه آخر؛ برجام اجرایی شد و دیوار تحریم پس از 12 سال فرو ریخت
تاثیر برجام و رفع تحریم ها بر روی اقتصاد و وضعیت معیشتی مردم مدتی طول میکشه،ورود شرکتهای خارجی هم به داخل کشور فرصت های شغلی بسیار بسیار زیاد و بی نظیری رو ایجاد میکنه،کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی،خبر داد که هیئت های اقتصادی و تجاری در راه ورود به بازار ایران هستند و رفت و آمد های اونها تا چند روز دیگه شروع میشه،در کل فرصت خوبی پیش آمده فقط بستگی دارد که چگونه از این فرصت استفاده بشه،باید نهایت استفاده رو ببریم،متاسفانه یکی از انتقاداتی که من به دولت آقای دکتر روحانی دارم اینه که وزیران مرتبط با اقتصاد و تجارت ایشون عملکرد مناسبی ندارن و فکر نمیکنم بتونن اونقدری که برجام پتانسیلش رو داره ازش استفاده کنن،امیدوارم از فرصت های جدید به خوبی استفاده بشه و مهم اینه که اقتصاد مقاومتی فراموش نشه و ما فقط وارد کننده و مصرف کننده کالا نباشیم و به دوران امیرعباس هویدا بر نگردیم
یکشنبه 27 دی 1394 - 13:31
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 7 کاربر از sharifnia به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: miladmir /crounus2000 /alij /javad00p /alireza10 /mo-nia /miladmohamadi /


تعداد ارسال ها: 645
تاريخ عضويت: 29 /1 /1394
تعداد تشکر کرده: 936
تعداد تشکر شده: 2531
[Custom_Field_Content]
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 9 RE ایستگاه آخر؛ برجام اجرایی شد و دیوار تحریم پس از 12 سال فرو ریخت
نقل قول از alij
نقل قول از verkan
الان که این اتفاقات افتاده و اعتمادسازی ها تا حدودی انجام شده بهترین زمان هست که علاوه بر تکمیل این اعتمادسازی ها ایران به سرعت تا یه گند دیگه نزده :D شروع کنه به جذب شرکت ها و سرمایه های خارجی و زیرساخت های آسیب دیده کشور رو ترمیم کنه که یکی از این زیرساخت ها هوانوردی و نیروی هوایی هست

دقیقا
فرصت خیلی خوبیه برای نوسازی ناوگان هوایی کشور و نیروی هوایی

کشور هایی مثل فرانسه و آلمان و... خیلی مشتاق از سر گیری روابط و سرمایه گذاری هستند ..........
کشور های زیادی هم بودند که تحت سلطه آمریکا بودن و هستن . روی اونا هم میشه حساب کرد
هرچند که طرف مقابل، اصلا قابل پیش بینی نیست مثل الان :

هافینگتون پست: بعد از رفع تحریم‌های هسته‌ای، تحریم‌های موشکی اعمال می‌شوند
یک روزنامه آمریکایی گزارش داد کاخ سفید قصد دارد تنها کمی بعد از اعلام آغاز اجرای برجام و رفع تحریم‌های ایران، تحریم‌های موشکی جدیدی را علیه تهران اعمال کند.

مذاکره فقط بر سر مسائل هسته ای بوده،مشکلات حمایت از تروریسم،برنامه موشکی تهاجمی،تهدید اسرائیل،حقوق بشر و... هنوز حل نشده
یکشنبه 27 دی 1394 - 13:33
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 7 کاربر از sharifnia به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: miladmir /crounus2000 /alij /javad00p /alireza10 /mo-nia /miladmohamadi /


تعداد ارسال ها: 1784
تاريخ عضويت: 5 /7 /1394
محل زندگي: زاهدان
تعداد تشکر کرده: 8808
تعداد تشکر شده: 8192
[Custom_Field_Content]
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 10 RE ایستگاه آخر؛ برجام اجرایی شد و دیوار تحریم پس از 12 سال فرو ریخت
نقل قول از sharifnia
مذاکره فقط بر سر مسائل هسته ای بوده،مشکلات حمایت از تروریسم،برنامه موشکی تهاجمی،تهدید اسرائیل،حقوق بشر و... هنوز حل نشده

دوست ندارم بجث سیاسی کنم !

فقط یک چیز رو بگم که اگر بخوان همه این تحریم ها رفع بشه به زمان زنده موندن ما نمیرسه

باید نوه و نتیجه های ما پیروزی های اون رفع تحریم های که جناب شریف نیا میگن رو جشن بگیرند !!

من هم تبریک میگم به همه ملت ایران
یک خسته نباشید به جناب دکتر روحانی و جناب دکتر ظریف و هیئت همراهشون میگم

یا علی
یکشنبه 27 دی 1394 - 13:53
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 11 کاربر از miladmir به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: crounus2000 /alij /verkan /pasdar /javad00p /shabnam20 /alireza10 /memar64 /mo-nia /mohamedx6 /miladmohamadi /برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.
انجمن نظامی آی آر ارتش