نام کاربري : کلمه عبور : عضو انجمن نيستيد ! همين حالا عضو شويد . | کلمه عبور خود را فراموش کرده ام !تعداد بازديد 19532
آغاز شده توسط
متن
elyas آفلاينتعداد ارسال ها: 3456
تاريخ عضويت: 23 /10 /1391
محل زندگي: البرز
سن: 25
تعداد تشکر کرده: 2958
تعداد تشکر شده: 15211
[Custom_Field_Content]
انجمن اي ار ارتش

انواع مختلف از ار پی جی
RPG-2

چندین سال پس از خاتمه جنگ دوم جهانی ،شوروی اولین موشک انداز خود یعنی (آر پی جی 2 ) را تولید نمود .

این موشک انداز سلاحی دوش پرتاب و قابل حمل توسط یک نفر بود.این سلاح بعد از تولید بصورت گسترده ای بین متحدین شوروی توزیع شد .که به وسیله کشورهایی مانند چین و ویتنام در بر علیه امریکا بکار رفت.

در طراحی Rpg 2 تا حدودی از نمونه ی المانی خود یعنی panzerfaust الهام گرفته شده . این سلاح در سال 1947ساخته شده ودر سال 1949 به ارتش شوروی تحویل داده شد.

سلاحی سبک و قابل حمل توسط یک سرباز است و3 عدد موشک در کوله پشتی ان جا میگیرد.ولی برای شلیک کردن به 2 نفر سرباز نیاز است.

متشکل شده از یک لوله ی ساده 40 میلیمتری است که دور ان بوسیله ی لایه نازکی از چوب برای حفاظت از سرباز در برابر حرارت لوله احاطه شده که موشک pg2 از جلو روی ان نصب میشود .
قطر موشک ان 80 میلیمتر است و طول ان با موشک 120 میلیمتر است و وزن ان 4.48 کیلو گرم . برد مفید این سلاح برای اهداف ثابت 150 متر و برای اهداف متحرک 100 متر است . سرعت شلیک موشک 84 متر بر ثانیه و عمق نفوذ ان 180میلیمتر در زره فولادی است.

ساختمان این موشک انداز بسیار ساده بود ولی اشکال عمده این سلاح ،خط پیمایش بود که برد آنرا به 100 متر محدود می کرد و همچنین نشانه روی آنرا به هدفهای متحرک مشکل می نمود .قدرت نفوذ در زره این سلاح زمانی که عرضه شد 8/17 سانتیمتر تخمین زده شد ولی پس از بکار بردن آن توسط ویتکنگها علیه تانکهای مدرن آمریکائی عملاً معلوم شد که از قدرت نفوذ کمتری برخوردار است

.موشک انداز (آر پی جی 2 ) بعداً جای خود را به نمونه کاملتر و بهتری یعنی (آر پی جی 7 ) داد و هم اکنون در بسیاری از کشورها تولید داخلی آن آغاز شده است . نمونه سبکتری نیز ساخته شده که آنرا ( آر پی جی ۷ دی ) می نامند که برای سهولت حمل موشک انداز به دو قسمت تقسیم می شود که بیشتر در نیروهای هوابرد مورد استفاده قرار میگیرد.


Rpg 2یک سرباز ویتنام شمالی در حال استفاده
panzerfaus:


نوع: موشک انداز ضد تانک
تولید: اتحاد جماهیر شوروی
تاریخچه بکرگیری: از سال 1949-1960
جنگ های بکار برده شده: جنگ اول هندوچین - جنگ ویتنام- جنگ کامبوج و ویتنام- جنگ چین و ویتنام
استفاده شده: کامبوج. چین. مصر. مجارستان . لایوس .مقدونیه. میانمار. لهستان. سومالی. شوروی. تایلند. ویتنام .یوگوسلاوی
مدلهای ساخته شده در کشورهای دیگر: M57(جمهوری فدرال یوگسلاوی)
-40 و B-50 (ویتنام)، (کامبوج)-
PG
-7 (مصر)- نوع 56 RPG
(چین)

مشخصات
حمل:2 خدمه مرد استاندارد
وزن قبضه بدون موشک: 2.83کیلو گرم
وزن قبضه با موشک:4.48 کیلوگرم
کالیبر لوله: 40mm
کالیبر موشک:80mm
برد مفید: اهداف ثابت 150 متر و برای اهداف متحرک 100 متر است
امضاي کاربر :


قدر امنیت ، قدر آبی که می خوریم ، قدر ظرف غذایمان ، قدر راحتی خواب شب ، قدر مراسمات شب نشینی و اعیاد و شهادت ها ، قدر خیلی چیزهای حتی ساده را بدانیم ، حتی قدر اینکه راحت نشسته ایم و میتوانیم بدون ترسی حرف بزنیم حرف های روزانه ، قدر بدانیم و شاکر.

زنده باد کسانی که در مناطق محروم برای آسایش و امنیت مردم عزیز ایران به دور از آسایش و رفاه زندگی میکنند.

زنده باد کشور همیشه سرافراز ایـــــــران
شنبه 20 اردیبهشت 1393 - 01:06
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 16 کاربر از elyas به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: arman1 &wars &crounus2000 &vahid_mg &tomcat6079 &espadan &takavar313 &sarbazekavir &verkan &mehdi &nazsa &ahmad &ghost-hunter &afzaly &arashtaj &hasanali &


تعداد ارسال ها: 3456
تاريخ عضويت: 23 /10 /1391
محل زندگي: البرز
سن: 25
تعداد تشکر کرده: 2958
تعداد تشکر شده: 15211

پاسخ : 1 RE انواع مختلف از ار پی جی
RPG-7
اسلحه ایست ساخت شوروی سابق و کشورهای بلوک شرق ، سر پر و بدون خان و بدون عقب نشینی (قسمت عقب سلاح باز میباشد و گازهای باروت از عقب سلاح خارج میشود ) و دارای دستگاه چکاننده ضربتی میباشد( چخماق بطور مستقیم ته سوزن میخورد ) جنگ افزار از دو لوله صاف مخروطی پیچ شده و جوش خورده به هم تشکیل شده که قسمت مخروط داخلی لوله بزرگتر بوده و محل استقرار موشک در قسمت سر باریکتر و کوچکتر است .

لوله در انتها به یک مخروط با دهنه بزرگتر منتهی میشود که شعله های حاصله از انفجار از آنجا خارج میشود و منطقه خطر پشت جنگ افزار بوجود می آید ، این جنگ افزار به یک دستگیره که شبیه قبضه طپانچه ای شکل است مجهز بوده که بمنظور گرفتن موشک انداز با دست چپ در حین تیراندازی میباشد و همچنین راحتی در هنگام حمل را برای تیرانداز فراهم میکند.

این جنگ افزار دارای دو نوع دستگاه نشانه روی میباشد :

الف ) دستگاه نشانه روی مکانیکی ب ) دستگاه نشانه روی تلسکوپی یا اپتیکی (دوربین).
در حال حاضر در جمهوری اسلامی ایران هر دو مدل آرپی جی 7 ( یک تکه و دو تکه ) بعلاوه آرپی جی مدل کماندویی ساخته میشود.مأموریت اصلی
مأموریت اصلی سلاح علیه تانکها و ادوات زرهی شنی دار یا چرخدار دشمن و مأموریت فرعی آن علیه سنگرهای بتون ارمه و تجمع نفرات دشمن است.
تعداد خدمه و مأموریت هر کدام
تعداد خدمه این سلاح دو نفر میباشد که یکنفر تیرانداز و دیگری کمک تیرانداز میباشد.مأموریت تیرانداز عبارتست از : انتخاب هدف و انهدام آن ،همچنین تغییر موضع و انتخاب موضع جدید پس از شلیک هر گلوله ( بدلیل مشخص نشدن جای تیرانداز ) و وظیفه کمک تیرانداز حمایت تیرانداز در هنگام تیراندازی با سلاح انفرادی و همچنین حمل کیسه موشک و آماده کردن مهمات بهنگام تیراندازی میباشد .
متعلقات و لوازم جانبی
کوله پشتی مخصوص حمل موشک ، وسیله مخصوص باز کردن دستگاه چکاننده (مهار کننده فنر چخماق ) ، لامپ یدکی دوربین ، دستمال جهت پاک کردن دوربین ، ف_*ل_ن*__ر نور ، باطری دوربین ، مقر باطری زمستانی جهت روشنایی داخل شبکه دوربین اپتیکی ، جلد مخصوص حمل دوربین اپتیکی مدل روسی ، آچار و پیچ گوشتی ، میله کش ، سنبه مخصوص نظافت موشک انداز ، دوربین اپتیکی .

قطعات اصلی موشک انداز
لوله و دستگاه نشانه روی مکانیکی ، دستگاه چکاننده ( آتش و ماشه ) ، مکانیزم ضربت ، دوربین

اثر باد بر روی موشک
اگر باد از روبرو بوزد برد موشک را در هوا کاهش داده و اگر در جهت موافق بوزد برد آنرا زیاد می نماید . باد ضعیف و معتدل در برد موشک تأثیر چندانی نداشته و بدین جهت برای یک چنین بادی هیچگونه تصمیمی ضروری نیست ، چنانچه باد مخالف قوی بود ، باید در لبه فوقانی هدف نشانه روی نمائیم و چنانچه باد در جهت موافق قوی باشد ، لبه پائین هدف را نشانه روی می نمائیم .باد اگر از راست یا چپ بوزد روی پرواز موشک بطور قابل ملاحظه ای اثر نموده ، و آنرا در جهتی که باد می وزد تغییر میدهد ، برای مثال اگر باد از سمت راست بوزد ،موشک بطرف راست تغییر می یابد و اگر باد از سمت چپ بوزد ، انحراف بطرف چپ
خواهد بود.

نکات ایمنی در هنگام شلیک موشک

1 – هنگام تیراندازی چه در مواقع آموزش و چه در مواقع عملیات از سنگر یا پناهگاه مناسب استفاده شود .
2 – پشت نفر تیرانداز تا فاصله 30 متری نباید مهمات ، انسان یا مواد سوختنی یا منفجره قرار داشته باشد .و خصوصاً در شب باید مراقبت بیشتری نمود.
3 – تکیه دادن هنگام تیراندازی به سکو یا مانع بطور کلی ممنوع است .
4 – موقعی که نفر در سنگر است فاصله انتهای جنگ افزار تا دیواره سنگر باید بیش از دو متر باشد .
5 – نباید با موشک اندازی که داخل لوله آن کثیف یا روغنی است تیراندازی نمود .
6 – در هنگام تیراندازی بحالت درازکش ،حداقل فاصله سر موشک انداز با زمین باید 30 سانتیمتر باشد .و پای نفر تیرانداز در منطقه خط عقب سلاح قرار نگیرد.
7 – از دستکاری مهمات و دست زدن به موشکهای عمل نکرده اکیداً خودداری شود .
8 – هنگامی که زمین مرطوب یا باتلاقی است مهمات را روی کیسه موشکها قرار داده و باید توجه نمود خرج پرتاب کثیف یا مرطوب نباشد.
9 – در مسیر پرواز موشک مانعی مانند درختچه یا سیم خاردار وجود نداشته باشد.
10 – بعد از شلیک حتماً موضع خود را تغییر دهید .
11 – با توجه به زره تانکها ، مهمات مصرفی را انتخاب کنید ( خرج گود دو مرحله ای ، قیفی Vشکل و قیفی Uشکل ) .

انواع مهمات

1 – موشک جنگی ضد زره :راکت ضد تانک خود ترکان روسی سبز رنگ ، راکت فتح ایرانی ، راکت فتح بهینه ایرانی ، راکت فتح دو مرحله ای ایرانی.
2 – موشک جنگی ضد نفر : قلمی شکل ترکشی روسی و ایرانی ، ساچمه ای که شبیه ضد تانک است با کمربند قرمز در محل قیف سر و قیف خرج گود ، ضد نفر صاعقه ایرانی ،
3 – موشک آموزشی : قسمت سر سیاه و دنباله سبز و برخی تمام آبی رنگ.
4 – موشک آموزشی جوفی : با کالیبر 62/7 (فشنگ کلاشنیکوف ) و برد نهایی 900 متر که جهت کاهش هزینه شلیک ، بالا بردن ضریب اطمینان در هنگام شلیک و ایجاد شرایط اصلی شلیک از آن استفاده میشود.

تاریخچه خدمات:
از سال1961تا کنون

تاریخ تولید: تولیدماه ژوئن،1961

تولید کننده: شرکت Bazalt شوروی و ،سازمان صنایع دفاع ، Airtronic ایالات متحده آمریکا
امضاي کاربر :


قدر امنیت ، قدر آبی که می خوریم ، قدر ظرف غذایمان ، قدر راحتی خواب شب ، قدر مراسمات شب نشینی و اعیاد و شهادت ها ، قدر خیلی چیزهای حتی ساده را بدانیم ، حتی قدر اینکه راحت نشسته ایم و میتوانیم بدون ترسی حرف بزنیم حرف های روزانه ، قدر بدانیم و شاکر.

زنده باد کسانی که در مناطق محروم برای آسایش و امنیت مردم عزیز ایران به دور از آسایش و رفاه زندگی میکنند.

زنده باد کشور همیشه سرافراز ایـــــــران
شنبه 20 اردیبهشت 1393 - 01:12
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 12 کاربر از elyas به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: arman1 /wars /crounus2000 /vahid_mg /espadan /takavar313 /pasdar /verkan /mehdi /nazsa /afzaly /hasanali /


تعداد ارسال ها: 3456
تاريخ عضويت: 23 /10 /1391
محل زندگي: البرز
سن: 25
تعداد تشکر کرده: 2958
تعداد تشکر شده: 15211

پاسخ : 2 RE انواع مختلف از ار پی جی
RPG-16

در دهه 60 این سلاح برای خدمت در نیروهای هوابرد شوروی سابق ساخته شد. در مقایسه با آرپی جی 7 های هم دوره اش، با تکیه بر سرجنگی کوچکتر و راکت کمکی قوی تر ٬ برد موثر بیشتر و دقت بیشتری فراهم می سازد. در دهه80 در افغانستان بر علیه نقاط مقاومت و ساختمانها به صورت گسترده ای از آرپی جی ۱۶ در بردهای مساوی استفاده شد.

آرپی جی ۱۶ سلاحی است که از شانه شلیک می شود.
تک تیر بوده، خان ندارد و بدون عقب نشینی می باشد. آرپی جی ۱۶ از دو قسمت ساخته شده است؛ قسمت عقب با مجرای خروجی واگرا و لوله ای که سریع پیاده می شود و قسمت جلو شامل قبضه، ضامن به همراه پایه ای که می تواند تا شود. قسمت کنترل آتش از نوع الکتریکی به همراه مولد جریان است که توسط کشیدن ماشه عمل می کند.

آرپی جی 16 فقط نارنجک پی جی ۱۶ هیت را می تواند شلیک کند.

بر خلاف نارنجکهای پی جی ۲ و پی جی۷ ٬ قطر سرجنگی این نارنجک، هم اندازه کالیبر سلاح می باشد. هنگامی که شلیک کننده در فاصله ایمنی از نارنجک انداز باشد می توان سلاح را به صورت اتوماتیک شلیک کرد و نارنجک آن را که مجهز به خرج پروازی است؛ پرتاب نماید.

آرپی جی ۱۶یک دستگاه نشانه روی آهنی کامل دارد ولی معمولا از دوربین پی جی او16 با بزرگـنمایی X 2.7 نیز استفاده می کند. ظاهر آن مانند دوربین آرپی جی ۷ است اما شبکه نشانه روی متفاوتی دارد تا پرتاب با بیشترین دقت انجام شود. تعداد استاندارد خدمه آن دو نفر می باشند؛ تیرانداز که نارنجک انداز را به همراه دو نارنجک حمل می کند و کمک وی، که 3 نارنجک با خود حمل می کند


نوع: موشک انداز دوش پرتاب
تولید: صنایع دفاع اتحاد جماهیر شوروی
تاریخچه خدمات: از سال 1970-
استفاده شده: توسط ارتش سرخ، سربازان هوابرد
جنگ 1979-1989 در مبارزات افغانستان
تاریخ تولید: طراحی 1968
-------------------------------------------------- ------------------------------
مشخصات
وزن، 20.7 £ (9.4kg)، موشک، 6.6 £ (3kg)
طول قبضه"، 3.6 (110.4cm)، ، 25.3 "(64.5cm)
حمل:2 خدمه مرد استاندارد
وزن قبضه بدون موشک:10300 گرم
وزن قبضه با موشک:12400 گرم
کالیبر لوله: 58mm
کالیبر موشک:58mm
سرعت موشک: اولیه، 426.5f / (130m / s است)؛ حداکثر 1148.2f / (350m / s است)
برد مفید: 800: متر
امضاي کاربر :


قدر امنیت ، قدر آبی که می خوریم ، قدر ظرف غذایمان ، قدر راحتی خواب شب ، قدر مراسمات شب نشینی و اعیاد و شهادت ها ، قدر خیلی چیزهای حتی ساده را بدانیم ، حتی قدر اینکه راحت نشسته ایم و میتوانیم بدون ترسی حرف بزنیم حرف های روزانه ، قدر بدانیم و شاکر.

زنده باد کسانی که در مناطق محروم برای آسایش و امنیت مردم عزیز ایران به دور از آسایش و رفاه زندگی میکنند.

زنده باد کشور همیشه سرافراز ایـــــــران
شنبه 20 اردیبهشت 1393 - 01:15
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 11 کاربر از elyas به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: arman1 /wars /crounus2000 /vahid_mg /espadan /takavar313 /verkan /mehdi /nazsa /afzaly /hasanali /


تعداد ارسال ها: 3456
تاريخ عضويت: 23 /10 /1391
محل زندگي: البرز
سن: 25
تعداد تشکر کرده: 2958
تعداد تشکر شده: 15211

پاسخ : 3 RE انواع مختلف از ار پی جی
RPG-18 Mukha

سلاح موشک انداز RPG-18 اولین سری از موشک های ضد تانک شوروی سابق است که در سال 1972 ساخته شده وتا حد زیادی از موشک ضد تانکM72 LAW امریکا کپی برداری شده است.مأموریت اصلی سلاح علیه تانکها و ادوات زرهی شنی دار یا چرخدار دشمن و مأموریت فرعی آن علیه سنگرهای بتون ارمه و تجمع نفرات دشمن است.

بدنه این سلاح از دو قسمت ساخته شده .لوله اصلی که شامل موشک درون ان و لوله ی تلسکوپی است که هر دوی انهااز جنس فایبر کلاس ساخته شده اند و در حالت عادی دو طرف ان با درپوش پلاستیکی بسته شده است

این سلاح از یک لوله با کالیبر 64MM تشکیل شده است که یک موشک با سر جنگی در ان قرار دارد .موشک دارای خرج اولیه پرتاب است که چند ثانیه پس از پرتاب و خروج از لوله خرج اصلی ان روشن میشود.

موشک RPG-18 میتواند تا 375MM در زره های فولادی سخت و1 متر دراستحکاماتاجری و 0.5 متر در استحکامات بتنی نفوذ کند با این حال عملکرد ان نسبت به مدلهای قدیمیتر کاهش پیدا کرده است . لوله RPG-18 برای حفاظت در برابر حرارت موشک از جنس کامپوزیت ساخته شده است.بر خلاف RPG-2 RPG-7 RPG-16 موشک انداز RPG-18 برای مسلح کردن و شلیک فقط نیاز به یک نفر خدمه دارد.نوع: موشک انداز دوش پرتاب
تولید: اتحاد جماهیر شوروی
تاریخچه خدمات: از سال 1975-
استفاده شده: توسط ارتش سرخ، سربازان هوابرد
تاریخ تولید: طراحی1972
-------------------------------------------------- ------------------------------
مشخصات

طول قبضه: طول 705 میلی متر (غیر مسلح) 1050 میلی متر (آماده به آتش)
حمل:1 خدمه مرد
وزن قبضه بدون موشک:10300 گرم
وزن قبضه با موشک:12400 گرم
کالیبر لوله: 64mm
کالیبر موشک:64mm
سرعت موشک: (115m / s است)
برد مفید: 200: متر
امضاي کاربر :


قدر امنیت ، قدر آبی که می خوریم ، قدر ظرف غذایمان ، قدر راحتی خواب شب ، قدر مراسمات شب نشینی و اعیاد و شهادت ها ، قدر خیلی چیزهای حتی ساده را بدانیم ، حتی قدر اینکه راحت نشسته ایم و میتوانیم بدون ترسی حرف بزنیم حرف های روزانه ، قدر بدانیم و شاکر.

زنده باد کسانی که در مناطق محروم برای آسایش و امنیت مردم عزیز ایران به دور از آسایش و رفاه زندگی میکنند.

زنده باد کشور همیشه سرافراز ایـــــــران
شنبه 20 اردیبهشت 1393 - 01:16
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 11 کاربر از elyas به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: arman1 /wars /crounus2000 /vahid_mg /espadan /takavar313 /verkan /mehdi /nazsa /afzaly /hasanali /


تعداد ارسال ها: 3456
تاريخ عضويت: 23 /10 /1391
محل زندگي: البرز
سن: 25
تعداد تشکر کرده: 2958
تعداد تشکر شده: 15211
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 4 RE انواع مختلف از ار پی جی
RPG-22 NEETO

موشک انداز ضد تانکNEETO RPG 22 ساخت اتحاد جماهیر شوروی است که در سال 1980 براساس طرح RPG 18 ساخته شده .در واقع RPG 22 نمونه ارتقاع یافته RPG 18 است .البته RPG 22 هم دارای معایب زیادی بود که باعث شد جای خود را به RPG 26 بدهد.
کالیبر این سلاح 72.5 میلیمتر است و قدرت نفوذ موشک ان در زره فولادی 400mmو در استحکامات اجری 1.2متر و در استحکامات بتنی 1 متر است.

بدنه RPG 22 از دو قسمت ساخته شده .لوله اصلی که شامل موشک درون ان و لوله ی تلسکوپی است که هر دوی انهااز جنس فایبر کلاس ساخته شده اند و در حالت عادی دو طرف ان با درپوش پلاستیکی بسته شده است

هدف گیری و شلیک با RPG 22 بصورت دستی انجام میگیرد .در هنگام شلیک موشک پس از روشن شدن لحظه ای کوتاه در لوله میماند که پس از خارج شدن سرعت ان به حدود 133 متر بر ثانیه میرسد که برد مفید ان از 150 تا 250 متر است
مأموریت اصلی سلاح علیه تانکها و ادوات زرهی شنی دار یا چرخدار دشمن و مأموریت فرعی آن علیه سنگرهای بتون ارمه و تجمع نفرات دشمن است

کشورهای بکار گیرنده این سلاح .بلغارستان هند گرجستان روسیه اکراین وکرواسی هستند.
نوع: موشک انداز
تولید: اتحاد جماهیر شوروی
تاریخچه خدمات: از سال 1980
استفاده شده: توسط ارتش سرخ، سربازان هوابرد
تاریخ تولید: طراحی 1976
-------------------------------------------------- ------------------------------
مشخصات
وزن،:1.4 کیلوگرم (غیر مسلح) 2.6 کیلوگرم (آماده به آتش)
طول قبضه: طول 850 میلی متر (باز شده) 785 میلی متر (بسته شده)
حمل:1 خدمه مرد
وزن قبضه بدون موشک:2800 گرم
کالیبر لوله: 72.5mm
کالیبر موشک:72.5mm
سرعت موشک: (133m / s است)
برد مفید: 150 تا200 متر حداکثر تا 250 متر
امضاي کاربر :


قدر امنیت ، قدر آبی که می خوریم ، قدر ظرف غذایمان ، قدر راحتی خواب شب ، قدر مراسمات شب نشینی و اعیاد و شهادت ها ، قدر خیلی چیزهای حتی ساده را بدانیم ، حتی قدر اینکه راحت نشسته ایم و میتوانیم بدون ترسی حرف بزنیم حرف های روزانه ، قدر بدانیم و شاکر.

زنده باد کسانی که در مناطق محروم برای آسایش و امنیت مردم عزیز ایران به دور از آسایش و رفاه زندگی میکنند.

زنده باد کشور همیشه سرافراز ایـــــــران
شنبه 20 اردیبهشت 1393 - 01:17
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 10 کاربر از elyas به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: arman1 /wars /crounus2000 /vahid_mg /espadan /takavar313 /verkan /mehdi /afzaly /hasanali /


تعداد ارسال ها: 3456
تاريخ عضويت: 23 /10 /1391
محل زندگي: البرز
سن: 25
تعداد تشکر کرده: 2958
تعداد تشکر شده: 15211
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 5 RE انواع مختلف از ار پی جی
RPG-26 AGLEN

موشک انداز ضد تانک AGLEN RPG 26 ساخت اتحاد جماهیر شوروی که براساس طرح RPG 22 ساخته شده .کالیبر ان 72.5mm است و قدرت نفوذ موشک ان در زره فولادی سخت 440mmو در دیوار استحکامات 1.5متر و در استحکامات بتنی 1 متر است.

این سلاح بر خلاف مدل های قدیمی از دو قسمت ساخته نشده .فقط شامل یک لوله اصلی است که موشک درون ان است و از جنس فایبر کلاس ساخته شده . در حالت عادی دو طرف ان با درپوش پلاستیکی بسته شده است

هدف گیری و شلیک با RPG 26بصورت دستی انجام میگیرد .در هنگام شلیک موشک پس از روشن شدن کسری از ثانیه ای کوتاه در لوله میماند که پس از خارج شدن سرعت ان به حدود 133 متر بر ثانیه میرسد که برد مفید ان 250 متر است

یک مدل از RPG 26 که با نام RshG 2 شناخته میشود به موشک با کلاهک THERMOBARIC ((اتش زا)اگر نام خوبی براش در نظر گرفته باشم) مجهزند که 3.5 کیلوگرم از موشکRPG 26 سنگین تر است و برد مفید ان 115متر است

مأموریت اصلی سلاح علیه تانکها و ادوات زرهی شنی دار یا چرخدار دشمن و مأموریت فرعی آن علیه سنگرهای بتون ارمه و تجمع نفرات دشمن است.

RPG-26 هنوز در روسیه تولید میشود.و توسط ارتش روسیه به عنوان استاندارد تجهیزات ضد زره شخصی برای پیاده نظام در نظر گرفته شده استنوع: موشک انداز
تولید: روسیه
تاریخچه خدمات: از سال 1985
استفاده شده: توسط ارتش سرخ، سربازان هوابرد
تاریخ تولید: طراحی 1980-
------------------------------------------------- ------------------------------
مشخصات

طول قبضه: طول 770 میلی متر
حمل:1 خدمه مرد
وزن قبضه بدون موشک:2900 گرم
امضاي کاربر :


قدر امنیت ، قدر آبی که می خوریم ، قدر ظرف غذایمان ، قدر راحتی خواب شب ، قدر مراسمات شب نشینی و اعیاد و شهادت ها ، قدر خیلی چیزهای حتی ساده را بدانیم ، حتی قدر اینکه راحت نشسته ایم و میتوانیم بدون ترسی حرف بزنیم حرف های روزانه ، قدر بدانیم و شاکر.

زنده باد کسانی که در مناطق محروم برای آسایش و امنیت مردم عزیز ایران به دور از آسایش و رفاه زندگی میکنند.

زنده باد کشور همیشه سرافراز ایـــــــران
شنبه 20 اردیبهشت 1393 - 01:18
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 11 کاربر از elyas به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: arman1 /wars /vahid_mg /espadan /takavar313 /crounus2000 /verkan /mehdi /nazsa /afzaly /hasanali /


تعداد ارسال ها: 3456
تاريخ عضويت: 23 /10 /1391
محل زندگي: البرز
سن: 25
تعداد تشکر کرده: 2958
تعداد تشکر شده: 15211
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 6 RE انواع مختلف از ار پی جی
RPG-27 –TAVOLGA

موشک انداز ضد تانک دوش پرتاب TAVOLGA RPG 27 محصول شرکت پژوهش و تحقیقات Bazalt روسیه است که برگرفته شده از طرح RPG 26 ساخت شوروی سابق در اواخردهه 80 .به عنوان یک موشک ضد تانک مدرن برای مقابله با زره های واکنشی و کامپوزیتی مدن تانکهای امروزی طراحی و ساخته شده .طرح و عملکرد ان شباهت زیادی با RPG 26 دارد.

ولی برتری RPG 27 کالیبر بزرگ 105mmآن نسبت به RPG 26 است که باعث شده موشک ان قدرت بیشتری برای نفوذ در زره داشته باشد. برد مفید این موشک 200 متر است واین سلاح با کالیر 105mm می تواند در زره واکنشی و فولاد سخت تا 600mm و دراستحکامات اجری و بتنی 1.5 متر نفوذ کند .

نوع موشک این سلاح دو مرحله ای است که برای از بین بردن زره تانک در مرحله اول و بدنه تانک در مرحله دوم است

یک مدل از RPG 27 که با نام RshG 1(RMG) شناخته میشود به موشک با کلاهک THERMOBARIC ((اتش زا)اگر نام خوبی براش در نظر گرفته باشم) مجهزند که 3.5 کیلوگرم از موشکRPG 27سنگین تر است و برد مفید ان 150متر است.و قابلیت کشندگی تا شعاع 10 متر را دارد


نوع: موشک انداز ضد تانک دوش پرتاب یک بار شلیک
تولید: شرکت Bazalt روسیه
تاریخچه خدمات: از سال 1989-
استفاده شده: توسط ارتش روسیه و اردن
تاریخ تولید:
-------------------------------------------------- ------------------------------
مشخصات

طول قبضه: طول 1155 میلی متر
حمل:1 خدمه مرد
وزن قبضه بدون موشک: 8.3 کیلوگرم
کالیبر لوله: 105 mm
کالیبر موشک:105mm
سرعت موشک: (120m / s است)
برد مفید: 140 تا 200 متر

RMG


مشخصات
وزن،:1.4 کیلوگرم (غیر مسلح) 2.6 کیلوگرم (آماده به آتش)
طول قبضه: طول 1000 میلی متر
حمل:1 خدمه مرد
وزن قبضه بدون موشک: 8.5 کیلوگرم
کالیبر لوله: 105 mm
کالیبر موشک:105mm
سرعت موشک: (120m / s است)
برد مفید: 130 تا 180 متر

امضاي کاربر :


قدر امنیت ، قدر آبی که می خوریم ، قدر ظرف غذایمان ، قدر راحتی خواب شب ، قدر مراسمات شب نشینی و اعیاد و شهادت ها ، قدر خیلی چیزهای حتی ساده را بدانیم ، حتی قدر اینکه راحت نشسته ایم و میتوانیم بدون ترسی حرف بزنیم حرف های روزانه ، قدر بدانیم و شاکر.

زنده باد کسانی که در مناطق محروم برای آسایش و امنیت مردم عزیز ایران به دور از آسایش و رفاه زندگی میکنند.

زنده باد کشور همیشه سرافراز ایـــــــران
شنبه 20 اردیبهشت 1393 - 01:19
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 10 کاربر از elyas به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: arman1 /wars /crounus2000 /vahid_mg /espadan /takavar313 /verkan /mehdi /afzaly /hasanali /


تعداد ارسال ها: 3456
تاريخ عضويت: 23 /10 /1391
محل زندگي: البرز
سن: 25
تعداد تشکر کرده: 2958
تعداد تشکر شده: 15211
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 7 RE انواع مختلف از ار پی جی
RPG-28

برای اولین بار شرکت Bazalt روسیه در سال 2007 در نمایشگاهی در ابوظبی موشک انداز ضد تانک دوش پرتاب RPG 28 خود را در به معرض نمایش گذاشت . این موشک انداز برای مقابله با تانکهای روز دنیا و زره های واکنشی و کامپوزیتی مدرن تانکها طراحی و ساخته شده است.این سلاح در حال حاضر هنوز در ارتش روسیه استفاده می شود


RPG 28 به لحاظ ساختار همانند RPG 27 است ولی مزیت ان نسبت RPG 27 کایبر 125mm آن است که باعث عملکرد بهتر و نفوذ بیشتر موشک شده است . قدرت نفوذ موشک RPG 28 در زره واکنشی و کامپوزیتی 1 متر و در استحکامات اجری و بتنی 3 متر است

نوع موشک این سلاح دو مرحله ای است که برای از بین بردن زره تانک در مرحله اول و بدنه تانک در مرحله دوم است

امضاي کاربر :


قدر امنیت ، قدر آبی که می خوریم ، قدر ظرف غذایمان ، قدر راحتی خواب شب ، قدر مراسمات شب نشینی و اعیاد و شهادت ها ، قدر خیلی چیزهای حتی ساده را بدانیم ، حتی قدر اینکه راحت نشسته ایم و میتوانیم بدون ترسی حرف بزنیم حرف های روزانه ، قدر بدانیم و شاکر.

زنده باد کسانی که در مناطق محروم برای آسایش و امنیت مردم عزیز ایران به دور از آسایش و رفاه زندگی میکنند.

زنده باد کشور همیشه سرافراز ایـــــــران
شنبه 20 اردیبهشت 1393 - 01:20
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 11 کاربر از elyas به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: arman1 /wars /crounus2000 /vahid_mg /espadan /takavar313 /verkan /mehdi /nazsa /afzaly /hasanali /


تعداد ارسال ها: 3456
تاريخ عضويت: 23 /10 /1391
محل زندگي: البرز
سن: 25
تعداد تشکر کرده: 2958
تعداد تشکر شده: 15211
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 8 RE انواع مختلف از ار پی جی
RPG-29 - vampir

موشک انداز ضد تانک دوش پرتاب RPG-29 ساخت شوروی سابق است.
این سلاح در سال 1989 قبل از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی توسط صنایع دفاع شوروی ساخته و در سال 1991 به ارتش سرخ شوروی تحویل داده شد. RPG-29 در زمان خود جدیدترین و موثر ترین سلاح ضد تانک دوش پرتاب بوده که سالها بعد طرح های RPG 29V, RPG29PG,RPG30,RPG32 از روی این سلاح نمونه سازی و بهسازی شدند.

RPG-29دارای موشک چند مرحله ای( (tendem-charge برای نفوذ کردن در زرهای مدرن تانک های غربی است.

RPG-29قابلیت مسلح شدن دوباره توسط خدمه را دارد . بر روی این سلاح دوربین نشانه گیری اپتیکی P38 بر روی لوله و بالای قسمت تپانچه ای شکل نصب میشود.و نیز دارای دوربین دید در شبPN51-2 است.

RPG-29 فاقد خرج پرتاب اولیه موشک برای ایمن ماندن خدمه از اتش شلیک موشک است .در عوض پس از چکاندن ماشه .موشک کسری از ثانیه در لوله می ماند و بعد از لوله خارج میشود و این موجب میشود که سرعت شلیک موشک بالا رود و هنگام شلیک عقب زنی کمتری داشته باشد

دو نوع موشک برای RPG-29ساخته شده است.
اول: موشک PG29 V tendem-charge ضد تانک و ضد استحکامات است
دوم: موشک TBG 29 V tendem-charge با کلاهک THEMOBARIC است

-موشک PG29 V tendem-charge چند مرحله ای و برای نفوذ واز بین بردن زرههای واکنشی انفجاری ERA است.هنگامی که این موشک شلیک میشود 8 پره انتهای ان برای ایجاد ثبات بهتر برای حرکت در مسیر مستقیم باز میشوند و باعث افزایش برد ان تا 500 متر میشود.موشک پس از برخورد به تانک طی دو مرحله عمل میکند در مرحله اول سر جنگی به زره تانک برخورد میکند و با انفجار کوچکی زره واکنشی را از بین میبرد .در مرحله دوم قسمت عقب موشک با انفجار بزرگی میله ای که در ان است با قدرت زیادی وارد بدنه تانک میکند و ان را میشکافد و داخل تانک نفوذ میکند.

موشک PG29 V قادر به نفوذ در انواع زره پوشهای تانکهای مدرن امروزی است .در طول ازمایشاتی این موشک در وزارت دفاع روسیه بر علیه تانکهای T80,T90 انجام داد با وجود بدنه سخت و زره های واکنشی انفجاری و قوسهای بدنه این تانکها توانست در انها نفوذ کند

اخیرا از این سلاح توسط نیروهای حزب الله لبنان علیه اسراییل در جنگ 2006و نیروهای القاعده در عراق بر علیه نیروهای انگلیسی و امریکایی استفاده شده است .

در طول جنگ لبنان و اسراییل در سال 2006 روزنامه اسراییلی (هاآرتس ) اعلام کرد که یکی از بزرگترین علت های تلفات IDF در جنگ بوسیله RPG 29 بوده است ..البته وزیر امور خارجه روسیه در نشستی اعلام کرد که این سلاح ها توسط دولت روسیه به حزب الله داده نشده است ..که پس از تحقیقات دولت اسراییل مشخص شد که این سلاح بوسیله ارتش سوریه پس ار خارج شدن از خاک لبنان به نیروهای حزب الله داده شده.

در طول جنگ نیروهای انگلیس و امریکا بر علیه عراق در جنگ خلیج فارس در سال 2003 گزارشاتی از مورد هدف قرار گرفتن خودروها و تانک های این نیروها بوسیله موشک RPG 29 توسط نیروهای عرافی گزارش شد.در سال 2008 روزنامه نیویورک تایمز فاش کرد که یک تانک M1 امریکایی توسط RPG 29 در عراق مورد هدف قرار گرفته و منهدم شده ارتش امریکا به قدری از RPG 29 حراس دارد که مانع از به خدمت گرفتن شدن این سلاح توسط ارتش تازه شکل گرفته عراق شد .

کشورهای دارنده این سلاح
بلژیک .ایران . مکزیک .پاکستان .روسیه .سوریه .اوکراین.لبنان و ویتنام هستند.
دیدار مقام معظم رهبری از نمایشگاه دستاوردهای نظامی


نوع: موشک انداز ضد تانک دوش پرتاب
کشور تولید کننده : اتحاد جماهیر شوروی / روسیه
شرکت های تولید کننده: Bazalt، Avibras، SEDENA
تاریخ ساخت: 1990
جنگ های بکار برده شده: جنگ عراق- جنگ 2006 لبنان
-------------------------------------------------- ------------------------------
مشخصات

طول قبضه: طول .1.85 متر
حمل:1 خدمه مرد
وزن قبضه بدون موشک: 12.1 کیلوگرم
وزن قبضه با موشک:18.8 کیلو گرم
کالیبر لوله: 105 mm
کالیبر موشک:105mm
سرعت موشک: (280m / s است)
برد مفید: 500 متر
برد دوربین: تا 450 متر (1480 فوت)
قدرت نفوذ: 750 میلی متر زره واکنشی انفجاری RHA
1500 میلی متر دراستحکامات بتن آرمه یا آجر
3700 میلی متر نفوذ در زمین

-------------------------------------------------- ------------------------------
انواع موشک:
PG-29V دو مرحله ای(tendem-charge) با کالیبر 105 میلیمترو 65 میلیمتری
TBG-29V thermobaric با کالیبر 105 میلیمترو 65 میلیمتری
امضاي کاربر :


قدر امنیت ، قدر آبی که می خوریم ، قدر ظرف غذایمان ، قدر راحتی خواب شب ، قدر مراسمات شب نشینی و اعیاد و شهادت ها ، قدر خیلی چیزهای حتی ساده را بدانیم ، حتی قدر اینکه راحت نشسته ایم و میتوانیم بدون ترسی حرف بزنیم حرف های روزانه ، قدر بدانیم و شاکر.

زنده باد کسانی که در مناطق محروم برای آسایش و امنیت مردم عزیز ایران به دور از آسایش و رفاه زندگی میکنند.

زنده باد کشور همیشه سرافراز ایـــــــران
شنبه 20 اردیبهشت 1393 - 01:22
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 11 کاربر از elyas به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: arman1 /wars /crounus2000 /vahid_mg /espadan /takavar313 /verkan /mehdi /nazsa /afzaly /hasanali /


تعداد ارسال ها: 3456
تاريخ عضويت: 23 /10 /1391
محل زندگي: البرز
سن: 25
تعداد تشکر کرده: 2958
تعداد تشکر شده: 15211
[Custom_Field_Content]
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 9 RE انواع مختلف از ار پی جی
RPG 30

شرکت مراکز تحقیق و توسعه BAZALT روسیه در سال 2008 اخرین محصول از موشک های های ضد تانک خود را با نام RPG30 ارائه کرد .این سلاح توان مقابله با زره های واکنشی انفجاری تانکهای روز دنیا را دارد.

این سلاح همچنین توان مقابله با سیستم های حفاظت فعال همچون APS-Drozd-Trophy تانک های مدرن را دارد . این سلاح تمام ازمایشات و تست های خود را با موفقیت به انجام رسانده و در انتظار برنامه دولت روسیه برای تحویل به ارتش است. و دنیا منتظر است تا ان به لیست فروش محصولات ضد زره روسی برای صادرات بپیوندد.

RPG30 همانند RPG27 فقط یک بار قابل استفاده است و ساختار مشابه ای دارد . ولی دارای یک سیستم خیلی ساده و مطمئن برای مقابله با سیستم های حفاظت فعال است که ترکیبی بر اساس موشک قبلی یعنی ار پی جی 27 که یک راکت 105 میلیمتری با عنوان PG-27 است و یک راکت کوچکتر کناری است،که ار پی جی 30 نام گرفت.

این سامانه براحتی همانگونه که در تصاویر هویداست با شلیک یک راکت کوچکتر ابتدا و با فاصله ای کمتر راکت اصلی را شلیک میکند..

که در نتیجه سیستمهای فعال ضد موشکی به مقابله با راکت کوچکتر پرداخته و از موشک اصلی غافل می مانند همچنین این روش در مقابله با سامانه های دارای زره واکنشی بسیار موفق عمل میکنه همانطور که مشاهده میکنید در صروت برخورد راکت کوچک اول به زره ها مسیر برای برخورد موشک بزرگ کالیبر 105 میلیمتر هموار شده و به عمق زره نفوذ میکند ...RPG30 کالیبر 105 میلیمتری است .ودارای موشک TENDEM-SHARGE PG30 دو مرحله ای است.وزن آن 10.3 کیلو گرم وبرد 200 متر است

موشک RPG30 میتواند تا600 میلیمتر در زره های سخت و واکنشی ERA و 2متر در استحکامات بتنی و 3.7 متر در استحکامات اجری و خاکی نفوذ کند

وزارت جنگ اسراییل طی گزارشی اعلام کرده که سیستم حفاظت فعال رافئل تانکهای مرکاوا با وجود پوشش 360 درجه ای به پیشرفت بیشتری نیاز دارد تا بتواند در برابر تهدیدات موشک RPG30 دفاع کند

مختصری درباره ی سیستم های حفاظت فعال ....

به عنوان مثال APS و AMAP-ADS مدل غربی و یا مدلهای روسی با عنوان ARENA-E, Drozd ! به همرا سیستم صهیونیستی Trophy و همچنین IRONFIST هستند که تقریبا همگی بجز AMAP-ADS از رویارویی سخت و با ضربه زنی به موشک شلیک شده به سمت تانک به مقابله میپردازند ..

برای مثال سیستم Drozd :
زره های واکنشی


نوع: موشک انداز ضد تانک دوش پرتاب
کشور تولید کننده : روسیه
شرکت های تولید کننده:، BAZALT RUSSIA
تاریخ ساخت: 2008
--------------------------------------------------------------------------------
مشخصات

طول قبضه: طول ........ متر
حمل:1 خدمه مرد
وزن قبضه بدون موشک: 10.3 کیلوگرم
وزن قبضه با موشک:15.3 کیلو گرم
کالیبر لوله: 105 mm
کالیبر موشک:105mm
سرعت موشک: (120m / s است)
برد مفید: 200 متر
قدرت نفوذ: 650 میلی متر زره واکنشی انفجاری RHA
1500 میلی متر دراستحکامات بتن آرمه یا آجر
-------------------------------------------------------------------------------------
انواع موشک:
PG-30V دو مرحله ای(tendem-charge) با کالیبر 105 میلیمترو 65 میلیمتری
TBG-30V thermobaric با کالیبر 105 میلیمترو 65 میلیمتری
استفاده از RPG-30 در نبرد اوکراین
امضاي کاربر :


قدر امنیت ، قدر آبی که می خوریم ، قدر ظرف غذایمان ، قدر راحتی خواب شب ، قدر مراسمات شب نشینی و اعیاد و شهادت ها ، قدر خیلی چیزهای حتی ساده را بدانیم ، حتی قدر اینکه راحت نشسته ایم و میتوانیم بدون ترسی حرف بزنیم حرف های روزانه ، قدر بدانیم و شاکر.

زنده باد کسانی که در مناطق محروم برای آسایش و امنیت مردم عزیز ایران به دور از آسایش و رفاه زندگی میکنند.

زنده باد کشور همیشه سرافراز ایـــــــران
شنبه 20 اردیبهشت 1393 - 01:25
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 11 کاربر از elyas به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: arman1 /wars /crounus2000 /vahid_mg /espadan /takavar313 /verkan /mehdi /nazsa /afzaly /hasanali /


تعداد ارسال ها: 3456
تاريخ عضويت: 23 /10 /1391
محل زندگي: البرز
سن: 25
تعداد تشکر کرده: 2958
تعداد تشکر شده: 15211
[Custom_Field_Content]
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 10 RE انواع مختلف از ار پی جی
RPG-32 "Hashim"موشک انداز ضد تانک و چند منظوره RPG 32 HASHIM محصول پروژه مشترک روسیه و اردن است .

کار این پروژه بین سالهای 2005 تا 2007 توسط سازمان تحقیقاتی FGUD متعلق به مراکز تحقیق و توسعه BAZALT به سفارش دولت اردن و طی یک قرار داد مشترک شروع شد .

RPG 32 HASHIM اولین موشک انداز ضد تانکی است که روسیه به اردن تحویل داده است.و قرار است موشک و لانچر ان در اردن توسط توسط شرکت JERSCO تحت لیسانس BAZALT ساخته شود.

RPG 32 HASHIM محصولی موفق از نسل های RPG است و میتواند در میدان جنگ علیه اهدافی مانند تانکها .نفربر های زرهی .خودروها و سنگر ها مورد استفاده قرار گیرد

این سلاح متشکل شده از یک لانچر کوتاه و قابل استفاده مجدد و دوربین روی ان که لوله های حاوی موشک پشت ان نصب میشود .و پس از شلیک موشک میشود لوله ی حاوی موشک را تعویض کرد.

در سال 2008 قراردادی بین مکزیک .اردن و روسیه برای تولید مشترک این سلاح به امضا رسید.در سال 2010 روسیه 1500 عدد موشک انداز RPG 32 HASHIM را به لبنان فروخت

این سلاح دارای 4 نوع موشک است .
PG-3فV دو مرحله ای(tendem-charge) با کالیبر 105 میلیمترو 72 میلیمتری برای زره های واکنشی انفجاری و TBG-32V thermobaric/FAE با کالیبر 105 میلیمترو 72 میلیمتری برای اهداف غیر زرهی است
علت نام گذاری RPG 32 به نام HASHIM. نام خانواده سلطنتی اردن است که هاشمی نام دارد
نوع: موشک انداز ضد تانک دوش پرتاب
کشور تولید کننده : روسیه-اردن
شرکت های تولید کننده:، Bazalt، Avibras، JRESCO،- FMFLB
تاریخ ساخت: 2008
کشور بکرگیرنده: روسیه، برزیل، اردن، لبنان ومکزیک و ارژانتین
--------------------------------------------------------------------------------
مشخصات

طول قبضه: طول 1200 میلیمتر (با موشک 72 میلیمتر) 900 میلیمتر
حمل:1 خدمه مرد
وزن قبضه بدون موشک: 3 کیلوگرم میلیمتری
وزن قبضه با موشک:10کیلو گرم برای موشک کالیبر105 میلیمتری و 6 کیلو گرم برای موشک کالیبر 72 میلیمتری
کالیبر لوله: 105 mm
کالیبر موشک:105 mmو 72 mm
سرعت موشک: (140m / s است)
برد مفید: 700 متر
قدرت نفوذ: 750 میلی متر زره واکنشی انفجاری RHA
1500 میلی متر دراستحکامات بتن آرمه یا آجر
-------------------------------------------------------------------------------------
انواع موشک:
PG-3فV دو مرحله ای(tendem-charge) با کالیبر 105 میلیمترو 7265 میلیمتری
TBG-32V thermobaric/FAE با کالیبر 105 میلیمترو 72 میلیمتری
امضاي کاربر :


قدر امنیت ، قدر آبی که می خوریم ، قدر ظرف غذایمان ، قدر راحتی خواب شب ، قدر مراسمات شب نشینی و اعیاد و شهادت ها ، قدر خیلی چیزهای حتی ساده را بدانیم ، حتی قدر اینکه راحت نشسته ایم و میتوانیم بدون ترسی حرف بزنیم حرف های روزانه ، قدر بدانیم و شاکر.

زنده باد کسانی که در مناطق محروم برای آسایش و امنیت مردم عزیز ایران به دور از آسایش و رفاه زندگی میکنند.

زنده باد کشور همیشه سرافراز ایـــــــران
شنبه 20 اردیبهشت 1393 - 01:27
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 12 کاربر از elyas به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: arman1 /crounus2000 /vahid_mg /tomcat6079 /espadan /takavar313 /verkan /mehdi /nazsa /ahmad /afzaly /hasanali /برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.
انجمن نظامی آی آر ارتش