نام کاربري : کلمه عبور : عضو انجمن نيستيد ! همين حالا عضو شويد . | کلمه عبور خود را فراموش کرده ام !آغاز شده توسط
متن
hasanali آفلاينتعداد ارسال ها: 4901
تاريخ عضويت: 26 /6 /1392
محل زندگي: تبریز
تعداد تشکر کرده: 8133
تعداد تشکر شده: 22924
[Custom_Field_Content]
انجمن اي ار ارتش

امیر سرلشکر شهید هوشنگ اسدلله پور
شهید هوشنگ اسدالله پور که در دهم خرداد 42 در شهرستان گنبدکاووس بدنیا آمدسال 1347 بود كه دست روزگار، پدر مهربان هوشنگ را درحالی كه هوشنگ فقط پنج سال داشت، از او گرفت.اما علاقه او به فراگیری علم و دانش دلیلی شد تا فراتر از هر محرومیتی در دوران تحصیل هر ساله از شاگردان ممتاز مدرسه باشد.هوشنگ اسد‌الله‌پور، از برترین‌های دبیرستان اسفند(شریعتی سابق) بود و در میدان كشتی مردانه مبارزه می‌كرد. او در مسابقات كشتی و دو میدانی رتبه‌های خوبی را كسب كرد و از برترین‌‌های شهر خود شد.در اوایل دهه 60 وارد دانشکده افسری ارتش و در رسته توپخانه مشغول فراگیری علوم نظامی شد و برای تکمیل این آموزش ها به اصفهان رفت و در ادامه درسمت فرماندهی آتشبار لشکر 16 قزوین مشغول خدمت شد.
این شهید پاک باخته به میهن که درجریان جنگ تحمیلی درجبهه های نبرد حضوری فعال داشت، همزمان با حمله منافقین و اشغال شهر ˈمهرانˈ به این شهر مرزی اعزام و با حملات توپخانه ای بر مواضع دشمن, به دفاع دلیرانه از این شهر پرداخت.
سرانجام طی اجرای یكی از عملیات‌ها در مهران در تاریخ 29 /3/ 1367، شهید سرلشکر هوشنگ اسدلله پور و نیروهای دلیرش پس از مبارزه و ایستادگی در برابر منافقان به دلیل محاصره منطقه، مجبور به عقب‌نشینی از منطقه شدند.شهید سرلشکر هوشنگ اسدلله پور با تعهدی كه به نیروهایش داشت، آنها را به عقب بازگرداند.
در این حین بود كه متوجه شد اطلاعات مهم نظامی در منطقه عملیاتی مهران جامانده و نباید به دست منافقان بیفتد.شهید اسدلله پور در نهایت شجاعت همراه یكی از سربازانش كه داوطلبانه با او همراه شد، به سمت منطقه محاصره شده به دست دشمن ، باز می‌گردند.
و به اطلاعات مورد نظر دست یافت و آنها را از بین برد تا دست دشمن نیفتد. در این میان منافقان از راه می‌رسند و شهید سرلشکر هوشنگ اسدالله‌پور و همراهش در محاصره می‌افتند.
شهید اسدلله پور با تلاش و ایثاری كه از خود نشان می‌دهد، سرباز همراهش را از مهلكه دور می‌كند و خود تا آخرین تیر اسلحه‌اش و تا آخرین نفس‌های مقاومت می‌كند و سرانجام به شهادت رسیدمنافقین از آنجا كه كینه او را به دل داشتند و در انتظار دستگیری‌اش بودند،


پیكر مطهرش را در میدان مركزی شهر مهران به دار آویخته

و سپس آن را به آتش كشیدند
امضاي کاربر :
یکشنبه 30 دی 1397 - 00:05
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 7 کاربر از hasanali به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: keyvanpersiangulf &alij &rasool &crounus2000 &ahidk &espadan &simorgh146 &


تعداد ارسال ها: 3990
تاريخ عضويت: 14 /8 /1392
محل زندگي: گرگان
سن: 32
تعداد تشکر کرده: 24800
تعداد تشکر شده: 24065
[Custom_Field_Content]
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 1 RE امیر سرلشکر شهید هوشنگ اسدلله پور
همین حرف رو منافقین در مورد یک زن از منافقین مدعی هستند که میگن سپاه در کرمانشاه یک زن مجاهد رو به همین روش اعدام و از درختی آویران کردن
و چون این پیکر سوحته شده و مشخص نیست به راحتی میتونن بندازن گردن جمهوری اسلامی
امضاي کاربر : افلاطون در بخشی از توصیف ایرانیان گفت :
آنان از نژاد خدایانند
جمعه 05 بهمن 1397 - 08:48
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 5 کاربر از crounus2000 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: ahidk /keyvanpersiangulf /espadan /hasanali /alij /برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.
انجمن نظامی آی آر ارتش