نام کاربري : کلمه عبور : عضو انجمن نيستيد ! همين حالا عضو شويد . | کلمه عبور خود را فراموش کرده ام !آغاز شده توسط
متن
crounus2000 آفلاينتعداد ارسال ها: 3957
تاريخ عضويت: 14 /8 /1392
محل زندگي: گرگان
سن: 32
تعداد تشکر کرده: 24703
تعداد تشکر شده: 23895
[Custom_Field_Content]
انجمن اي ار ارتش

معرفی نخبگان فرهنگی ارتش
مهدی احتشامی ، چهره برتر قرانی ارتش در سال 1396 و 1397
تصویر: https://www.aja.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?Width=150&Height=150&ID=2dfb1a1e-a7b1-456c-a4b9-3ba86975f9d8
حافظ قرآنی ارتش با بیان اینکه قران اخلاق، رفتار، روحیات و جهان بینی افراد را عوض می کند گفت: قرآن ابتدا روی زبان جاری می شود، روی دل می نشیند و سپس روی اعمال انسان اثر می‌گذارد.
به گزارش روابط عمومی ارتش؛ ستوان دوم مهدی احتشامی، از قاریان و حافظان برجسته قرآن کریم است که در حال حاضر در قرارگاه پدافند هوایی ارتش در اصفهان مشغول به خدمت است. وی در سال 96 به عنوان نماینده نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در مسابقات بین‌المللی عمان نیز شرکت کرد. او تاکنون عناوین مختلفی را در سطح پدافند هوایی ارتش و ستاد آجا به دست آورده است.
*از چه سالی وارد ارتش شدید؟
بنده سال 77 در پایگاه شهید بابابی نیروی هوایی ارتش استخدام شدم. سال 90 وارد قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) شدم و دو، سه سالی در بندرعباس مشغول به خدمت بودم. در ادامه به اصفهان آمدم و در حال حاضر با درجه ستوان دومی در این شهر مشغول به خدمت هستم.
* زمینه‌های علاقه مندی و انس با قرآن در شما چطور بروز کرد؟
من در خانه ای بزرگ شدم که اعضای خانواده با قرآن انس داشتند. پدرم از اولین معلمان قرآن در ارتش بود و جزو کسانی بود که پس از انقلاب اسلامی، آموزش قرآن را در سطح نیروی هوایی راه‌اندازی کرد. علاقه مندی به قرآن در خانواده روی من هم تاثیر گذاشت.
* چه اتفاقی افتاد که تصمیم به حفظ قرآن گرفتید؟
از کودکی قرآن قرائت می‌کردم اما از اواخر سال 93 و با تشویق آقای مهدی‌زاده، از قاریان مطرح در استان بندرعباس، تصمیم به حفظ قرآن گرفتم.
* تاکنون موفق به حفظ چند جزء از قرآن شدید؟
تاکنون 15 جزء از قرآن کریم را حفظ کردم. تلاش می کنم سطح حفظیات خودم را افزایش بدهم چرا که در عین دشواری و سختی، بسیار شیرین و لذتبخش است.
* درباره مشوق اصلیتان برای ورود به عرصه حفظ قرآن بفرمائید؟
وقتی باطن و زیبایی های قرآن را ببینید، روی به حفظ کردن آن می‌ آورید. هر کسی برای حفظ قرآن نیاز به یک مشوق دارد. این مشوق می‌تواند خانواده و یا دوست شما باشد. آقای مهدی زاده کسی بود که انگیزه لازم برای حفظ قرآن را به من داد. با اینکه از 30 سالگی عبور کرده بودم و مشغله های زیادی داشتم اما حفظ قرآن را شروع کردم و از حفظ جزء به جزء قرآن لذت می‌برم.
* تاکنون چه عناوینی را در مسابقات قرآنی به دست آوردید؟
از سال 95 در مسابقات قرآنی و در زمینه حفظ قرآن شرکت می‌کنم. در سال 95 در رشته حفظ پنج جزء قرآن کردم در پدافند هوایی و آجا رتبه دوم را کسب کردم. در سال 96 در رشته حفظ 10 جزء قرآن در پدافند هوایی رتبه دوم و در آجا مقام نخست را به دست آوردم. در سال 97 نیز در انتخابی مسابقات قرآن نیروهای مسلح موفق شدم و عازم کشور عمان شدم که در این مسابقات رتبه پنجم را به دست آوردم.
* برای حفظ قرآن در جلساتی هم شرکت می‌کنید؟
در اصفهان کلاسی با حضور استاد همدانیان از قاریان و حافظان کل قرآن برگزار می‌شود. ایشان شاگردان موفقی هم تاکنون داشتند. در طول هفته به صورت انفرادی کار می‌کنیم و هفته‌ای یک ساعت در راهنمایی‌های استاد همدانیان نیز بهره می‌بریم.
* در خصوص فعالیت های قرآنی خود بفرمایید؟
تا جایی که ایجاب کند، کارهای فرهنگ و تبلیغی را بین نوجوانان انجام می‌دهم. در داخل شهرک‌های سازمانی ارتش کلاس‌هایی برای رفع اشکال برگزار می‌کنم که بسیار مختصر و مفید است. اگر از این کلاس‌ها استقبال شود، فعالیت‌مان را بیشتر می‌کنیم. عمدتا در ایام خاص و مناسبت های ملی و مذهبی شرکت می‌کنم و سعی بر این است تا علاقه مندی در بین کودکان و نوجوانان ایجاد شود.
* خانواده خودتان هم قرآنی هستند؟
اگر در خانه‌ ای قرآن خوانده شود، روی سایر اعضای خانواده هم اثر می گذارد. همسر بنده جزو حافظان قرآن هستند. قرآن می‌تواند در محیط کاری روی همکاران هم اثر بگذارد. نور قرآن روشن کننده راه درست و حقیقی زندگی است و قطعا خانواده از این موضوع مستثنی نیست.
* از برکات قرآن در زندگیتان بفرمایید؟
برکات زیادی داشته است که قابل شمارش نیست. یکی از برکات عادی حفظ قرآن کریم این است که انسان در اوقات فراغت و حتی در مسیر رفت و آمد به منزل هم حفظیات خود را مرور و تثبیت می‌کند. قرآن همانند دریایی پهناور است که هر چقدر از آب آن بنوشید سیراب نمی‌شوید.
* از نظر شخصی قرآن چه تاثیری روی شما داشته است؟
قران اخلاق، رفتار، روحیات و جهان بینی افراد را عوض می کند. قرآن در نوع دیدگاه افراد نسبت به خدا، کائنات و حتی مسائل سیاسی، اقتصادی و اجتماعی هم اثر گذار است. قران دیدگاه انسان را بازتر می کند. قرآن ابتدا روی زبان جاری می شود، روی دل می نشیند و سپس روی اعمال انسان اثر می‌گذارد.
* چه توصیه‌ای برای خانواده ها جهت تشویق فرزندان برای ورود به عرصه قرآن دارید؟
من کوچکتر از این هستم توصیه‌ای داشته باشم اما رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) می‌فرماید «قرآن زندگی انسان را بیمه می کند». اگر فرزندی قرآن بخواند، کل خانواده خود را از هر گونه حوادث بیمه می‌کند.
قرآن چراغ راه است و موجب خوشبختی و سعادتمندی انسان‌ می‌شود. قرآن بهترین همراه برای انسان است که در اوقات فراغت هم می توان به آن رجوع کرد. من سال ها روی مداحی کار کردم اما حفظ قرآن لذت غیر قابل وصفی دارد.
* حرف پایانی ...
به دوستان و همکارانم توصیه می کنم این گنج را از دست ندهند. همه دارایی انسان از قرآن، اهل بیت و ولایت است. امیدوارم به خوبی از قرآن و ولایت استفاده کنیم.
امضاي کاربر : افلاطون در بخشی از توصیف ایرانیان گفت :
آنان از نژاد خدایانند
شنبه 15 دی 1397 - 22:46
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 5 کاربر از crounus2000 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: elyas &keyvanpersiangulf &alij &ahidk &hasanali &


تعداد ارسال ها: 3957
تاريخ عضويت: 14 /8 /1392
محل زندگي: گرگان
سن: 32
تعداد تشکر کرده: 24703
تعداد تشکر شده: 23895
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 1 RE معرفی نخبگان فرهنگی ارتش
شرح لذت غیر قابل وصف حفظ آیات قرآن
قاری و حافظ ممتاز ارتش با وجود اینکه سال‌ها در عرصه مداحی نیز فعالیت کرده است از لذت غیر قابل وصف حفظ آیات قرآن گفت و اظهار کرد: قرآن، ابتدا بر زبان، جاری می‌شود، روی دل می‌نشیند و سپس روی اعمال انسان اثر می‌گذارد.به گزارش ایکنا؛ ستوان دوم مهدی احتشامی از قاریان و حافظان قرآن ارتش است که در حال حاضر در قرارگاه پدافند هوایی اصفهان مشغول به خدمت است.او در سال ۷۷ به استخدام نیروی هوایی شهید بابایی اصفهان درآمده است و در سال ۹۰ وارد قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) شد و در ادامه فعالیت‌هایش حدود سه سال در بندرعباس مشغول به خدمت شده و سپس به اصفهان بازگشته و در این شهر خدمتش را ادامه داده است.
استماع مادام تلاوت قرآن در دوران کودکی، رشد و پرورش در خانه‌ای که در آن عطر تلاوت قرآن طنین‌انداز بود و گعده‌های قرآنی شبانه اعضای خانواده، پای رحل قرآن و هنگامی که اعضای خانواده پس از فراغت از فعالیت روزانه دور هم جمع می‌شدند، موجب شد تا مهدی نیز قاری قرآن شود و از معلمی پدر، بهره‌مند شود تا در ابتدا روخوانی و سپس روان‌خوانی قرآن و در ادامه نکات تجویدی را فرا گیرد و به صورت اصولی به امر تلاوت قرآن بپردازد.

اما این قاری جوان ارتش، تنها به این امر بسنده نکرد و پس از طی کردن تلاوت قرآن در محضر اساتید زبده، اواخر سال ۹۳ با تشویق‌های مهدی‌زاده از قاریان مطرح بندرعباس پا به عرصه حفظ قرآن می‌گذارد.

او که تاکنون موفق به حفظ ۱۵ جزء از قرآن شده است، درباره مشوق اصلی‌اش برای ورود به این عرصه گفت: «هنگامی که باطن و زیبایی‌های قرآن را ببینید، آن هنگام است که برای حفظ تلاش می‌کنید، البته تنها تلاش کافی نیست؛ چرا که معتقدم این امر عنایتی از سوی حضرت حق است که باید با ممارست ادامه پیدا کند. هر فردی برای حفظ قرآن نیاز به مشوق دارد. این مشوق می‌تواند خانواده و یا دوست شما باشد. آقای مهدی‌زاده، فردی بود که انگیزه لازم برای حفظ قرآن را به من داد. با وجود اینکه سنم از سی‌سالگی گذشته بود و مشغله‌های زیادی داشتم، اما حفظ قرآن را شروع کردم و از حفظ جزء به جزء قرآن لذت می‌برم».

این حافظ و قاری ارتش برای ادامه راه آن هم به صورت اصولی در کلاس همدانیان از قاریان و حافظان کل قرآن در اصفهان بهره‌مند می‌شود.
احتشامی از سال ۹۵ خودش را برای حضور در رشته حفظ در مسابقات قرآن آماده می‌کند و در همان سال در رشته حفظ پنج جزء در مسابقات قرآن پدافند هوایی و آجا، توانست رتبه دوم را کسب کند. سپس در سال ۹۶ در رشته حفظ ۱۰ جزء قرآن در مسابقات قرآن پدافند هوایی حضور پیدا کرد و توانست رتبه دوم را کسب کند. در مسابقات قرآن آجا در رشته حفظ ۱۰ جزء طی همان سال نیز مقام نخست را به دست آورد.
اشاره اینکه
ایشون یکی از کاربران باسابقه و با سواد انجمن ما نیز هستند


منبع:

rahrovan-artesh.ir/index.php?/topic/2979-معرفی-نخبگان-فرهنگی-ارتش/
خبرگزاری ایکنا > گفتگو با چهره سال قرانی ارتش جمهوری اسلامی ایران
امضاي کاربر : افلاطون در بخشی از توصیف ایرانیان گفت :
آنان از نژاد خدایانند
شنبه 15 دی 1397 - 22:49
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 4 کاربر از crounus2000 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: keyvanpersiangulf /alij /ahidk /hasanali /


تعداد ارسال ها: 1005
تاريخ عضويت: 15 /11 /1393
محل زندگي: شاهرود
تعداد تشکر کرده: 11205
تعداد تشکر شده: 5177
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 2 RE معرفی نخبگان فرهنگی ارتش
حیف که ایشون دیگه اینجا نمیاد ...
هم در خصوص اف 14 و به طور کلی در بخش هوایی دانش زیادی داشت
واقعا حیف ....
یکشنبه 16 دی 1397 - 09:02
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 3 کاربر از alij به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: ahidk /crounus2000 /hasanali /برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.
انجمن نظامی آی آر ارتش