نام کاربري : کلمه عبور : عضو انجمن نيستيد ! همين حالا عضو شويد . | کلمه عبور خود را فراموش کرده ام !آغاز شده توسط
متن
aliesmaili آفلاينتعداد ارسال ها: 165
تاريخ عضويت: 14 /4 /1395
محل زندگي: تبریز
سن: 14
تعداد تشکر کرده: 285
تعداد تشکر شده: 674
[Custom_Field_Content]
انجمن اي ار ارتش

رونمایی از موشک ۱۰۰ درصد بومی فاتح مبین
امیرسرتیپ حاتمی در مراسم رونمایی از نسل جدید موشک‌های نقطه زن زمینی و دریایی افزود:­ امروز هیچ مانعی نمی‌تواند مقابل این موشک بایستد و علت آن
انعطاف پذیری بالا، تاکتیک پذیری بالا و توان بالایی است که در انتخاب هدف دارد.وی تاکید کرد:­ با دستاورد‌های جدید به ویژه این موشک ما برای مدت‌ها می‌توانیم امنیت خود را تضمین کنیم.
امیر سرتیپ حاتمی­ با تاکید براینکه موشک فاتح مبین صد در صد تولید داخل است، گفت:­ در طراحی، تولید زیرسامانه ها­ و در تجمیع و تست این موشک هیچ نوع وابستگی نداریم­ و به طور کامل یک محصول داخلی است.
وی با بیان اینکه صنعت دفاعی یکی از مولفه‌های اصلی استقلال کشور­ و ضامن امنیت وثبات آن و عقبه نیرو‌های مسلح است، افزود:­ با داشتن صنایع دفاعی بروز، هوشمند و قدرتمند است که می‌توانیم از صلح­ محافظت کنیم.
امیر سرتیپ حاتمی گفت: صلح زمانی برقرار می‌شود که دشمنان به ویژه دشمنانی که علیه ما اقدام می‌کنند و فقط زبان قدرت را می‌فهمند، ما هم صنایع دفاعی پیروز و هوشمندی داشته باشیم که امروز دارای چنین صنایع دفاعی هستیم.
وی دانشمندان توانمند را سرمایه اصلی در صنعت دفاعی بیان کرد که متکی به علم و فناوری بومی خود و با نقشه راه قرار دادن رهنمود‌های مقام معظم رهبری و هدایت‌های ایشان­ و­ با مدیریت جهادی و انقلابی توانستند به نیاز‌های پیچیده، متحول و فراوان نیرو‌های مسلح پاسخ دهند.وی گفت: امروز از محصولی رونمایی می‌کنیم که بخش قابل توجهی از آنچه در مجلس به مردم و نمایندگان ملت قول دادیم، محقق می‌شود.
وزیر دفاع وپشتیبانی نیرو‌های مسلح با بیان اینکه دشمنان ما هزینه‌های بسیار زیادی را برای دریافت تسلیحات­ و تجهیزات روز دنیا­ انجام می‌دهند، افزود: آمریکا هزینه‌های چندصد میلیارد دلاری در این زمینه دارد­ در حالی که ما حداقل هزینه‌ها و با رعایت اقتصاد دفاع و متکی بر هوشمندی­ می‌توانیم از صلح، محافظت و قدرت بازدارندگی خود را حفظ کنیم.
امیر سرتیپ حاتمی­ لازمه این هوشمندی را دقت در حرکت بیان کرد و گفت:­ ما به مردم قول دادیم که همه مولفه‌های دفاعی را ارتقا می‌دهیم که قدرت موشکی یکی از اصلی‌ترین آنهاست.
وی تصریح کرد: ما برای اینکه در دام موازنه تسلیحاتی نیفتیم باید بتوانیم سرمایه‌های خود را در جا‌هایی که لازم است، استفاده کنیم که چابکی، رادارگریزی، دقت، مقابله با جنگ الکترونیکی، عملیات در صحنه‌های پیچیده و سرعت از جمله آنهاست.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با بیان اینکه امروز موشکی را رونمایی کردیم که واجد همه این ویژگی هاست، گفت: موشک فاتح مبین هر هدفی را در خشکی­ و دریا و در تمامی شرایط آب و هوایی، ­اقلیمی­، محیطی و نیز در روز، شب، هوای بارانی و مه آلود می‌تواند مورد اصابت قرار دهد و ­مانند صاعقه روی هدف خود فرود آید.
وی با بیان اینکه خانواده فاتح یک موشک کوتاه بُرد است، افزود: این موشک، سلاحی موثر است و بخش مهمی از نیازمندی‌ها را تامین می‌کند.
امیر سرتیپ حاتمی­ این اقدام را گامی مهم بیان کرد­ و گفت: زمانی که ما به این فناوری دست یافتیم به سرعت می‌توانیم آن را به همه خانواده‌ها تعمیم دهیم.
وی افزود: چه بسا در آینده‌ای نزدیک بگوییم که خانواده فاتح بر روی خانواده ذوالفقار نیز پیاده سازی شده است که با آن کار ما می‌توانیم دشمنان را با فاصله‌های بسیار زیاد در مرز‌های شرف­ و آب و خاک مان نگه داریم.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح این دستاورد بسیار مهم را به فرمانده کل قوا­ و نیرو‌های مسلح تبریک گفت­ و خطاب به ملت افزود:­ مردم به زندگی و کار اقتصادی خود برسند­ چرا که امروز دشمن اقتصاد ما را هدف قرار داده و­ همه ملت با تمام وجود و انسجام وهمدلی تلاش کنند چرا که فرزندان آنان­ در نیرو‌های مسلح از حاصل کار و دسترنج­ ملت با قوت حمایت می‌کنند.
امیرسرتیپ حاتمی با بیان اینکه ملت همیشه در امنیت کامل خواهند بود، تصریح کرد:­ در این مسابقه‌ای که میان همه قدرت‌های دنیا وجود دارد ما خواهیم توانست بازدارندگی خود که ضامن صلح­ و امنیت کشور­ و منطقه است، حفظ کنیم.
وی ابراز امیدواری کرد­ شاهد گام‌های بعدی باشیم.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح­ در پاسخ به سوالی در مورد برخورد اخیر آمریکا با ایران و ایراد‌هایی که برخی کشور‌های اروپایی­ به سیستم دفاعی ایران­ وارد می‌کنند، گفت: بار‌ها گفته اند و آنچه در مورد قدرت دفاعی و موشکی جمهوری اسلامی ایران گفته می‌شود یک ادعای بی ارزش و دخالت است.
امیرسرتیپ حاتمی افزود: هیچ ملتی به ویژه ملت سرفراز ایران اجازه مداخله در امور بسیار مهم صنایع دفاعی را به هیچ قدرت خارجی نخواهد داد.
وی گفت: آنچه از محدودیت‌ها، فشارها­ و جنگ روانی علیه ما انجام می‌شود حاصلش فقط اطمینان بیشتر ما به این راه است و ما را مطمئن‌تر می‌کند که باید برای ضمانت صلح و امنیت این راه را با سرعت، هوشمندی و دقت ادامه دهیم.
امیرسرتیپ حاتمی افزود: حاصل همه آن فشار‌ها و محدودیت‌ها تحکیم اراده ماست که ملت بخشی از آن را می‌بینند و یقینا این راه­ با قوت ادامه پیدا خواهد کرد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح­ در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ۳۱ مرداد سالروز صنعت دفاعی گفت: امروز فرزندان رشید ملت با اتکا به قدرت الهی و روحیه و مدیریت جهادی و با بهره مندی از رهنمود‌های فرمانده کل قوا و حمایت‌های دولت قادرند تمامی نیاز‌های متنوع و پیچیده کشور در عرصه دفاعی را تامین کرده و با شناسایی، رصد و درک صحیح و به هنگام از تهدیدات نظام سلطه و دشمنان نظام اسلامی بومی سازی محصولات راهبردی و دفاعی مورد نیاز کشور و نیرو‌های مسلح را در اولویت قرار داده و در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نکنند.
وی با اشاره به رونمایی از نسل جدید موشک فاتح مبین افزود:­ متخصصان متعهد و توانمند سازمان هوافضای وزارت دفاع با تلاش جهادی و شبانه روزی توانستند با به حداقل رساندن زمان ایده تا محصول، در زمان کوتاه ومتناسب با نیاز عملیاتی نیرو‌های مسلح؛ موشک چابک، رادارگریز، تاکتیکی و نقطه زن فاتح مبین را طراحی نمونه سازی و با موفقیت آزمایش کنند.

امیرسرتیپ حاتمی با بیان اینکه با ورود این موشک به چرخه تولید، گام بلندی در افزایش قدرت دفاعی و بازدارندگی ایران اسلامی برداشته خواهد شد، گفت: با وجود تحریم‌های همه جانبه دشمنان در حوزه دفاعی، توانسته ایم با رویکرد اقتصاد مقاومتی، پشتوانه قدرتمندی برای نیرو‌های مسلح در حوزه دستاورد‌های دفاعی بخصوص موشکی ایجاد کنیم و امروز تمام نیاز‌های نیرو‌های مسلح با توان بومی و بدون نیاز به خارج از کشور تامین می‌شود.
رونمایی از موشک ۱۰۰ درصد بومی فاتح مبین

وشک ۱۰۰ درصد ایرانی فاتح مبین با حضور وزیر دفاع رونمایی شد.
موشک ۱۰۰ درصد ایرانی فاتح مبین - نسل جدید موشک‌های نقطه زن زمینی و دریایی با سر جستجوگر پیشرفته و هوشمند - با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح رونمایی شد.

این موشک با تکیه بر توانمندی دانشمندان ایران اسلامی در سازمان صنایع هوا-فضای وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با موفقیت آزمایش و وارد چرخه تولید شد.
موشک فاتح مبین که مبتنی بر فناوری‌های پیشرفته بومی طراحی و ساخته شده است، می‌تواند در همه ساعات شبانه روز و در شرایط محیطی و آب و هوایی متفاوت ازجمله باران و مه و جنگ الکترونیک دشمن، اهداف خاص مورد نظر را در زمین و دریا تشخیص و مورد اصابت قرار دهد.
این موشک با ورود به چرخه تولید، نقش مهمی در افزایش قدرت دفاعی و بازدارندگی کشور ایفا می‌کند.

منبع
امضاي کاربر :
الله اکبر
جانم فدای رهبر

دوشنبه 22 مرداد 1397 - 12:24
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 10 کاربر از aliesmaili به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: alij &ahidk1 &wolong &hasanali &mehdi &ramin1372 &hossein &payam72 &espadan &rasool &


تعداد ارسال ها: 141
تاريخ عضويت: 25 /7 /1392
تعداد تشکر کرده: 1262
تعداد تشکر شده: 698

پاسخ : 1 RE رونمایی از موشک ۱۰۰ درصد بومی فاتح مبین
این همه درجا زدن و کاهش سرعت پیشرفت موشکی فقط و فقط اثر نبودن طهرانی مقدمه
نفر بعد از اون ده درصد توانایی های طهرانی مقدم رو نداره (با این که نمیشناسمش ولی با توجه به عملکرد بعد از شهادت شهید طهرانی مقدم این رو نشون میده)
به نظر میرسه به نسبت موشک ذولفقار کاهش 3 الی 4 درصدی در قطر بدنه و طول موشک رو داشته که با افزایش طول وارهد( سر جنگی) فکر کنم طول دو موشک فاتح مبین و ذولفقار یکی باشه
تخمین من از بردش حد اکثریش در رنج 280 الی 300 کیلومتر هست
البته کاهش برد رو میشه در راستای اجرای برجام موشکی تفسیر کرد. که چراغ خاموش دنبال میشه

در ضمن این فقط و فقط تحلیل منه به عنوان تحلیل شخصی بخونینش نه چیز دیگه
امضاي کاربر : امام خمینی(ره):
راهی جز مبارزه نمانده و باید چنگ و دندان ابرقدرتها و خصوصا آمریکا را شکست.
ما میگوییم تا شرک و کفر هست، مبارزه هست و تا مبارزه هست، ما هستیم.
جنگ ما جنگ عقیده است، جغرافیا و مرز نمیشناسد.
مسلمانان باید بدانند تا زمانی که تعادل قوا در جهان به نفع آنان برقرار نشود همیشه منافع بیگانگان بر منافع آنان مقدم است. هر روز شیطان بزرگ یا شوروی به بهانه حفظ منافع حادثهای به وجود میآورند.
دوشنبه 22 مرداد 1397 - 14:41
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 8 کاربر از ramin1372 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: alij /ahidk1 /hasanali /mehdi /galla /payam72 /espadan /rasool /


تعداد ارسال ها: 6
تاريخ عضويت: 8 /5 /1397
تعداد تشکر کرده: 1
تعداد تشکر شده: 19

پاسخ : 2 RE رونمایی از موشک ۱۰۰ درصد بومی فاتح مبین
واقعا شگفت زده ام از این همه پسرفت تمام تولیدات موشکی برد بلند توسط سپاه ساخته شده و وزارت دفاع در این دوران با تولیدات کوتاه برد سعی داره بگه داره کار میکنه ولی دروغه البته اینکه اصلا کار نمی کنه اشتباه ولی اینکه کار میکنه اشتباه منظورم اینه که میسازه ولی اصل پیشرفت بلند پروازی است که وزارت دفاع این اصل رو فراموش کرده شاید بعضی دوستان موشک خرم شهر رو بگوین در دوران ریاست جمهوری حسن روحانی ساخته شده ورو نمایی شد ولی اگه دقت کنید خط تولید یک موشک حتی وقتی که موشکی تمام تست های خود را انجام داد حداقل یکسال طول میکشد تا آماده شود و هم چنین هیچ کس جدید ترین موشک خود را رونمایی نمی کند پس خرمشهر مال سال های قبل است حتی تانک کرار هم سال های قبل در حال ساخت بود دولت که برنامهی موشکی و ماهواره ای را تعطیل کرد می خواست از زیر فشار بیرون بیاید البته ذکر دو نکته لازمه اول:اینکه موشک جدید برد بلند ساخته توسط سپاه ساخته می شود ولی سرعت به خاطر کارشکنی دولت پایین امده مثل تامين الياف كربن كه كارخانهي ان تعطیل شد (مستند فروشندهی 2 )دوم اجازهی تست موشک که فکر کنم در مورد موشک ماهواره بر همه میدونیم داستان چیه نکتهی دوم : نظر شخصی بنده بوده واگر دوست عزیزی اسبات کند اشتباه می کنم به خدا بسیار خوشحال می شوم
امضاي کاربر : الله لا اله الا الله
دوشنبه 22 مرداد 1397 - 22:31
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 3 کاربر از onlygod به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: ramin1372 /ahidk1 /espadan /


تعداد ارسال ها: 165
تاريخ عضويت: 14 /4 /1395
محل زندگي: تبریز
سن: 14
تعداد تشکر کرده: 285
تعداد تشکر شده: 674

پاسخ : 3 RE رونمایی از موشک ۱۰۰ درصد بومی فاتح مبین
با توجه به سر جستجوگرش، احتمالا برای حدف قراردادن اهداف متحرک ساخته شده(ناو متحرک و تانک(با درصد کم) و نفر بر و غیره).
بیشتر به نظرم برای رهایی از ناوبری ماهواره ای هست تا وابستگی دقت به ماهواره کم تر بشه و در این صورت میشه گفت یکی از دقیق ترین موشک های هدایت پذیز است .در مورد واژه هوشمند هم میشه گفت که احتمالا جستجوگر حرارتی داره و احتمالا میتونه به طور هوشمند پایگاه های راداری (CDS)رو هم مورد اصابت قراربده.
بدنه هم چند تیکه هست که احتمالا بالستیک هست ولی روی سرجنگی باله هست که میتونه کروز هم باشه یا تلفیقی از کروز و بالستیک که هم از جو خارج بشه هم با جستجوگر که میتونه هم کامپیوتر و هم یکی از پرسنل باشه کنترل و به هدف برخورد بکنه.با توجه به اینکه سرتیپ حاتمی موشک رو تاکتیکال معرفی کرده بردی در حدود300 تا 350 کیلومتر خواهد بود.
امضاي کاربر :
الله اکبر
جانم فدای رهبر

دوشنبه 22 مرداد 1397 - 22:39
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 7 کاربر از aliesmaili به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: keyvanpersiangulf /mehdi /ramin1372 /ahidk1 /hossein /payam72 /espadan /


تعداد ارسال ها: 246
تاريخ عضويت: 7 /6 /1396
محل زندگي: ایران
سن: 99999
تعداد تشکر کرده: 793
تعداد تشکر شده: 1090
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 5 RE رونمایی از موشک ۱۰۰ درصد بومی فاتح مبین
نقل قول از hhhhhhh
واقعا شگفت زده ام از این همه پسرفت تمام تولیدات موشکی برد بلند توسط سپاه ساخته شده و وزارت دفاع در این دوران با تولیدات کوتاه برد سعی داره بگه داره کار میکنه ولی دروغه البته اینکه اصلا کار نمی کنه اشتباه ولی اینکه کار میکنه اشتباه منظورم اینه که میسازه ولی اصل پیشرفت بلند پروازی است
....
....
...


سلام بر شما
ایران موشک هایی با برد 2000 کیلومتر دارد و حتی دستیابی به برد بیشتر با کاهش وزن کلاهک جنگی نیز ممکن است پس فعلا ما نیازی به برد بیشتر برای هدف قرار دادن دشمنان منطقه ای نداریم
یکی از مهمترین جنبه های هر موشکی به نظر من اول سیستم هدایت و دقت و تکنولوژی آن و سپس سرعت است
وزارت دفاع به نظر من تا الان خوب کارکرده اما تسلیحاتی که رونمایی کرده هنوز به تولید انبوه نرسیده که به نظرم باید مشکل بودجه وجود داشته باشه

تانک کرار در زمان همین دولت ساخته و پروژه های دیگه ای هم وجود داره که الان داره پیگیری میشه و ممکنه چند سال دیگه و در همین دولت و یا در دولت و یا دولت های بعدی رونمایی بشه و کلا به نظر من صنعت دفاعی زیاد به دولت مربوط نمیشه و همه وزرای دفاع دارن در یک سمت حرکت میکنند و اینکه شما بیاید و بخواید بر اساس عملکرد وزارت دفاع دولت رو بکوبید به نظرم اصلا درست و منطقی نیست
در مورد برد موشک زیاد با شما موافق نیستم چون همونطور که گفتم ما داریم موشک های برد بلندی میسازیم که فقط برای اینکه تبلیغات منفی علیه کشورمون ایجاد نشه برد موشک هارا کم اعلام میکنیم و بجاش داریم وزن کلاهک جنگی موشک را زیاد میکنیم که به نظرم در شرایط کنونی کار منطقی و درستی است
در مورد تعطیلی کارخانه تولید الیاف کربن من که تا الان چیزی نشنیده ام
در مورد صنعت فضایی متاسفانه حق با شماست و احساس میکنم خیلی وقته که ما هیچ ماهواره ای به فضا پرتاب نکرده ایم و فقط یک آزمایش ماهواره بر داشته ایم که به نظرم خیلی کم است و در این زمینه یک وقفه بزرگ ایجاد شده که امیدوارم به زودی با ماهواره بر جدید ایران این وقفه به پایان برسد و پرتاب ماهواره های جدید شروع شود


پیروز و موفق باشید
امضاي کاربر : ‌برای پیشرفت اقتصادی ایران ، نه در حرف و شعار ، بلکه در عمل حمایت خودمان را از کالای ایرانی نشان دهیمدوشنبه 22 مرداد 1397 - 23:05
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 6 کاربر از keyvanpersiangulf به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: mehdi /ramin1372 /ahidk1 /hossein /payam72 /espadan /


تعداد ارسال ها: 3454
تاريخ عضويت: 23 /10 /1391
محل زندگي: البرز
سن: 25
تعداد تشکر کرده: 2958
تعداد تشکر شده: 15203
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 6 RE رونمایی از موشک ۱۰۰ درصد بومی فاتح مبین
نقل قول از hhhhhhh
واقعا شگفت زده ام از این همه پسرفت تمام تولیدات موشکی برد بلند توسط سپاه ساخته شده و وزارت دفاع در این دوران با تولیدات کوتاه برد سعی داره بگه داره کار میکنه ولی دروغه البته اینکه اصلا کار نمی کنه اشتباه ولی اینکه کار میکنه اشتباه منظورم اینه که میسازه ولی اصل پیشرفت بلند پروازی است که وزارت دفاع این اصل رو فراموش کرده شاید بعضی دوستان موشک خرم شهر رو بگوین در دوران ریاست جمهوری حسن روحانی ساخته شده ورو نمایی شد ولی اگه دقت کنید خط تولید یک موشک حتی وقتی که موشکی تمام تست های خود را انجام داد حداقل یکسال طول میکشد تا آماده شود و هم چنین هیچ کس جدید ترین موشک خود را رونمایی نمی کند پس خرمشهر مال سال های قبل است حتی تانک کرار هم سال های قبل در حال ساخت بود دولت که برنامهی موشکی و ماهواره ای را تعطیل کرد می خواست از زیر فشار بیرون بیاید البته ذکر دو نکته لازمه اول:اینکه موشک جدید برد بلند ساخته توسط سپاه ساخته می شود ولی سرعت به خاطر کارشکنی دولت پایین امده مثل تامين الياف كربن كه كارخانهي ان تعطیل شد (مستند فروشندهی 2 )دوم اجازهی تست موشک که فکر کنم در مورد موشک ماهواره بر همه میدونیم داستان چیه نکتهی دوم : نظر شخصی بنده بوده واگر دوست عزیزی اسبات کند اشتباه می کنم به خدا بسیار خوشحال می شوم

ببیند چه ارتش ، چه سپاه ، چه ناجا ، هر کس هر چیزی بسازه بعد از ساخت و تست و آزمایش و... برای تولید انبوهش نیاز داره اون رو به وزارت دفاع بسپاره چون هم بودجه کافی داره ، هم تخصص و... ، اینکه میگید برد بلند رو سپاه ساخته قبول ولی کی تولید انبوهش رو به عهده داره ؟ وزارت دفاع. فقط موشک های برد بلند بعد از ساخت تماما دست هوافضای سپاه هست.

پس اینکه میگید وزارت دفاع کار نمیکنه اشتباه ، یه سری موارد هم هست که متاسفانه نمی تونم بگم هم در مورد وزارت دفاع هم در مورد اون که گفتید به خاطر کارشکنی های دولت تامین الیاف کربن و کارخانه های مورد نیاز تعطیل شده ، متاسفانه در این دو مورد اگر منع حفاظتی نداشت حتما کامل کامل براتون توضیح میدادم تا متوجه قضیه بشید ، ولی اینطور که شما میگید مطمئن باشید نیست.


امضاي کاربر :


قدر امنیت ، قدر آبی که می خوریم ، قدر ظرف غذایمان ، قدر راحتی خواب شب ، قدر مراسمات شب نشینی و اعیاد و شهادت ها ، قدر خیلی چیزهای حتی ساده را بدانیم ، حتی قدر اینکه راحت نشسته ایم و میتوانیم بدون ترسی حرف بزنیم حرف های روزانه ، قدر بدانیم و شاکر.

زنده باد کسانی که در مناطق محروم برای آسایش و امنیت مردم عزیز ایران به دور از آسایش و رفاه زندگی میکنند.

زنده باد کشور همیشه سرافراز ایـــــــران
سه شنبه 23 مرداد 1397 - 01:11
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 6 کاربر از elyas به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: keyvanpersiangulf /mehdi /ahidk1 /hossein /espadan /payam72 /


تعداد ارسال ها: 270
تاريخ عضويت: 23 /1 /1396
تعداد تشکر کرده: 1745
تعداد تشکر شده: 1332
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 7 RE رونمایی از موشک ۱۰۰ درصد بومی فاتح مبین
نقل قول از hhhhhhh
واقعا شگفت زده ام از این همه پسرفت تمام تولیدات موشکی برد بلند توسط سپاه ساخته شده و وزارت دفاع در این دوران با تولیدات کوتاه برد سعی داره بگه داره کار میکنه ولی دروغه البته اینکه اصلا کار نمی کنه اشتباه ولی اینکه کار میکنه اشتباه منظورم اینه که میسازه ولی اصل پیشرفت بلند پروازی است که وزارت دفاع این اصل رو فراموش کرده شاید بعضی دوستان موشک خرم شهر رو بگوین در دوران ریاست جمهوری حسن روحانی ساخته شده ورو نمایی شد ولی اگه دقت کنید خط تولید یک موشک حتی وقتی که موشکی تمام تست های خود را انجام داد حداقل یکسال طول میکشد تا آماده شود و هم چنین هیچ کس جدید ترین موشک خود را رونمایی نمی کند پس خرمشهر مال سال های قبل است حتی تانک کرار هم سال های قبل در حال ساخت بود دولت که برنامهی موشکی و ماهواره ای را تعطیل کرد می خواست از زیر فشار بیرون بیاید البته ذکر دو نکته لازمه اول:اینکه موشک جدید برد بلند ساخته توسط سپاه ساخته می شود ولی سرعت به خاطر کارشکنی دولت پایین امده مثل تامين الياف كربن كه كارخانهي ان تعطیل شد (مستند فروشندهی 2 )دوم اجازهی تست موشک که فکر کنم در مورد موشک ماهواره بر همه میدونیم داستان چیه نکتهی دوم : نظر شخصی بنده بوده واگر دوست عزیزی اسبات کند اشتباه می کنم به خدا بسیار خوشحال می شوم


داداش جان اول بگو اسم اکانت قبلیت چی بوده که حالا با اکانت جدید اومدی دوباره (شوخی بود جدی نگیر)

1- دوست عزیز فناوری موشکهای برد بلند سپاه که صد البته با پول وزارت دفاع به شکل انبوه تولید میشه، از کره شمالی میاد. تمام موشکهای برد بلند ما مشابه کره ای دارند، البته محصولات نظامی ما در موارد دیگه ای (مثل زیردریایی های کوچک ارتش) هم اصالت کره شمالی داره.
2- موشکهای برد بلند در دنیا فقط با سر جنگی هسته ای (و نه متعارف) ساخته میشن. چون اصلاً از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیستند و ضمناً دقت پایینی هم دارند. اگر شما سر جنگی اتمی دارین، بسمه الله، بیارین تا فناوری موشکهای قاره پیمای کره ای رو هم بگیریم.
3- موشکهای برد کوتاه (در حد کمتر از 500 کیلومتر) برای ما بسیار کاراتر و موثرتر از موشکهای برد چندهزارکیلومتریه. بد نیست به پایگاه های دشمنان ما در منطقه پیرامون کشور یک نگاهی بیاندازید.
4- تقسیم بندی ساخت موشک و سایر پرنده ها در کشور به شکلیه که موشکهای برد بلند در اختیار سپاهه و پرنده های سرنشین دار با ارتشه، پهبادها هم تقریباً با سپاهه. این تقسیم بندی براساس سابقه استفاده هر کدوم از این نیروها از چنین تجهیزاتیه.
5- نهایتاً تصمیم گیری در مورد ساخت و یا حتی استفاده از هر کدوم سلاح ها در کشور با وزارت دفاعه که شامل افسران ارشد ارتش و سپاه میشه.
6- برخلاف نظر شما، در دولت اول روحانی، بودجه نظامی کشور رشد خیلی زیادی به نسبت دولتهای قبل داشته که خوب صرف ساخت و انبار کردن موشکهای بالستیک راهبردی و همینطور سوریه و عراق و صد البته توسعه فناوری های جدید نظامی شده.

در بقیه مواردم که دوستان توضیحات خوبی دادند. پس لطفاً خیلی جو گیر نشین.
سه شنبه 23 مرداد 1397 - 21:03
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 3 کاربر از hossein به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: mehdi /ahidk1 /espadan /


تعداد ارسال ها: 6
تاريخ عضويت: 8 /5 /1397
تعداد تشکر کرده: 1
تعداد تشکر شده: 19
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 8 RE رونمایی از موشک ۱۰۰ درصد بومی فاتح مبین
دوستان عزیزی که زحمت کشیده و جواب داده اند بنده خوشحال شده که جواب خود رو گرفته اما تا جایی که من میدانم اشتباهاتی نیز شما دارید که با ذکر دلیل میگویم تا جایی که حرف هایتان یادم است اولا موشک های ما قبلا کره ایی بوده والان ما بسیار از کره شمالی جلوتریم مخصوصا در سوخت جامد ایت ایا چون موشک کره شمالی پرواز میکن کلاهک جنگی حمل میکند موشک ما هم کره ایی است پس چرا موشک ما امریکایی نباشد منظورم اینه شکل همهی موشکها تقریبا مثل هم انداما مشخصات انها فرق دارد از موتور تا سیستم هدایتی ایا تا حالا کرهی شمالی سیستمی به دقت موشک خرمشهر داشته نه پس اشباه است که بگویید موشک ما موشک کره شمالی است تازه خود رییس پیشین موشکی اسراییل گفته صادرات تکنولوژی موشک از کره شمالی به ایران بر عکس شده چرا ما ایرانی ها اینگونه هستیم که باور 373 که کاملا نوع سیستم اش با اس300 فرق دارد میگوییم اس300 ایرانی یا خیلی چیز های دیگر که تنها یک دلیل دارد وان ها عدم باور ما به جوانان این مملکت است اگر ما جای قاسم سلیمانی بودیم و میگفتند امریکا و....100موشک می خواهند به سوریه بزنند تسلیم می شدیم چون می گفتیم ما قدرت مقابله نداریم و تجهیزات کم است ولی ایشان به جوانان ایمان داشت وجام زهر ی دوباره به امام ندادن واما در مورد بود جهی نظامی بود جهی نظامی در دوران ریاست جمهوری حسن روحانی فقط 37درصد تخصیص یافت خود سردار دهقان چند سال پیش که برجام بود کفت حالا تو این شرایط بودجه ی خوب پیشکش اما از امار بگذریم بنده سرباز ارتش بودم رو مرز و انواع سلاح های عمومی ارتش رو دیدم و کار کردم مثل 106-107اسپی جی وکو نکروس وتاو ( دروغ چرا درمورد این دو تا اخری تیر نزدیم با هاشون وفقط نحوهی تیر اندازی بود ولی باقی تیر زدیم )خمپاره ها ودوربینهای دید در شب و غیره این حرفی که میزنم تقریبا هشت ماه پیش است و بار امنیتی ندارد حرفم ولی حقوق کادر وسرباز همگی به خاطر نبود بودجه کم شده بود من خودم دیگه دیدم و نیاز به امار نیست البته الان نمی دونم چون سرباز نیستم ولی به خدا نظامی های ما نمیتون اعتراض کنند چون پیام نا امیدی به داخل وجنگ رو به بیرون میدن با این کار واینکه شما می گویید تونل سپاه میسازد با بودجه خوب اولا تونل برای ا یک الزام است واگر بودجه نصف هم بشه باز هم این کار را میکند اما اگه بودجه خوب نصیب شان شود میتواند سرعت وتنوع را بالا ببرند
امضاي کاربر : الله لا اله الا الله
سه شنبه 23 مرداد 1397 - 23:40
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 4 کاربر از onlygod به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: mehdi /ahidk1 /payam72 /espadan /
aug آفلاين

augتعداد ارسال ها: 122
تاريخ عضويت: 1 /7 /1392
محل زندگي: شیراز
تعداد تشکر کرده: 59
تعداد تشکر شده: 496
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 9 RE رونمایی از موشک ۱۰۰ درصد بومی فاتح مبین
سلام دوستان
نظر دوستان رو خوندم و اینکه دوستان درست میگن اگه با کمی دقت نگاه کنیم به تاریخ چه موشکی ایران تا یه تاریخی صرف ساخت موشکبا برد بلند بودیم دلیلش چی بود تهدید های زیادی در مورد جنگ میشد ، و الان زمان ساخت موشک های کوتاه برد و ارتقا اونها هست که خیلی مهمه تاسیسات و پایگاه های مهمی در برد این موشک ها هست، یه نکته دیگه تکنولوژی موشک های ما بر اساس کره شمالی هست و تکنولوژی موشک های کره بر اساس موشک های شوروی خدابیامرز هست ،سیستم و شکل و شمایل که همونه تو موتور و هدایت موشک فرق میکنه ، که موشک های برد بالا بدون هدایت ماهواره ای و کلاهک متعارف بیشتر نقش شخم زدم زمین دارن .
چهارشنبه 24 مرداد 1397 - 01:45
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 3 کاربر از aug به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: mehdi /ahidk1 /espadan /


تعداد ارسال ها: 6
تاريخ عضويت: 25 /5 /1397
تعداد تشکر شده: 34
[Custom_Field_Content]
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 10 RE رونمایی از موشک ۱۰۰ درصد بومی فاتح مبین
با سلام.
پس از عملیات لیله القدر سپاه و حمله موشکی به داعش به نظر برخی موشک ها با فاصله نسبت به هدف فرود اومدن.این موشک با جستجوگر تصویر ساز فروسرخ جهت کاهش خطای موشک در حمله به اهداف زمینی توسعه داده شده.تفاوتش با موشک خلیج فارس در بهتر بودن دوربین حرارتی دماغه هست.
این پست در اینستاگرام به تحلیل موشک کمک میکنه:

https://www.instagram.com/p/Bmhz-lUB_Su/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1oje82a3o1hen
پنجشنبه 25 مرداد 1397 - 14:05
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 3 کاربر از reza_mad به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: ahidk1 /crounus2000 /espadan /


تعداد ارسال ها: 34
تاريخ عضويت: 6 /9 /1394
تعداد تشکر کرده: 1383
تعداد تشکر شده: 151
[Custom_Field_Content]
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 11 RE رونمایی از موشک ۱۰۰ درصد بومی فاتح مبین
نقل قول از aug
سلام دوستان
نظر دوستان رو خوندم و اینکه دوستان درست میگن اگه با کمی دقت نگاه کنیم به تاریخ چه موشکی ایران تا یه تاریخی صرف ساخت موشکبا برد بلند بودیم دلیلش چی بود تهدید های زیادی در مورد جنگ میشد ، و الان زمان ساخت موشک های کوتاه برد و ارتقا اونها هست که خیلی مهمه تاسیسات و پایگاه های مهمی در برد این موشک ها هست، یه نکته دیگه تکنولوژی موشک های ما بر اساس کره شمالی هست و تکنولوژی موشک های کره بر اساس موشک های شوروی خدابیامرز هست ،سیستم و شکل و شمایل که همونه تو موتور و هدایت موشک فرق میکنه ، که موشک های برد بالا بدون هدایت ماهواره ای و کلاهک متعارف بیشتر نقش شخم زدم زمین دارن .

سلام
در ابتدا یکسری اطلاعات از کره برای ساخت موشک وارد شد چون تهدیدات و شرایطی که در اون زمان داشت و پتانسیلی که در کشور بود مسئولین رفتن سراغ کره.
ولی حالا ما تا کجا ارتقاء پیدا کردیم؟ الان کره کجاست ما کجاییم؟!!!!
دوستان بهتره فکت صادر نکنند که اینا همشون کره ایه و فلان و بهمان ...
موفق باشید
جمعه 26 مرداد 1397 - 19:54
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 1 کاربر از payam72 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: espadan /برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.
انجمن نظامی آی آر ارتش