نام کاربري : کلمه عبور : عضو انجمن نيستيد ! همين حالا عضو شويد . | کلمه عبور خود را فراموش کرده ام !تعداد بازديد 81
آغاز شده توسط
متن
hasanali آفلاينتعداد ارسال ها: 4594
تاريخ عضويت: 26 /6 /1392
محل زندگي: تبریز
تعداد تشکر کرده: 7765
تعداد تشکر شده: 22095
[Custom_Field_Content]
انجمن اي ار ارتش

اسلحه تک تیرانداز s.v.k
🔺اسلحه تک تیرانداز S.V.K یا VK003 تحت گروهی به ریاست مهندس \"کنستانتین کانیف\" در سال 2003 میلادی در کشور بیلاروس (روسیه سفید) طراحی و ساخته شده است.
اسلحه تکتیرانداز S.V.K با کالیبر 7.62 میلیمتری اولین بار در سال 2003 میلادی در شهر مینسک پایتخت کشور بیلاروس در معرض دید عموم قرار گذاشته شد این اسلحه با سیستم دستی و توسط گلنگدن مسلح می شود و امکان تعویض لوله اسلحه برای فشنگهای با کالیبرهای کشورهای غربی و پیمان ناتو مانند 6 BR Norma, .308 Win, 7,62x54, .338 Lapua Magnum را می باشد بنابراین از دونوع لوله با قطر 19 میلیمتر و دیگری با قطر 26 میلی متر برای فشنگهای کالیبر مختلف برای شلیک و اصابت به اهداف مورد نظر و در بردهای متفاوت طراحی درنظر گرفته شده است.
در ساخت بدنه اسلحه به مقدار قابل ملاحظه ای از مواد کامپوزیتی و آلیاژ آلومینیوم استفاده گردیده است که باعث پایین آمدن وزن اسلحه مذکور گردیده است و در مقایسه با دیگر اسلحه های تک تیرانداز موجود در ارتشهای دنیا وزن این اسلحه بسیار کم و سبک باشد.
کارشناسان کارخانه سازنده اسلحه تکتیرانداز S.V.K برای بالا بردن دقت در نشانه روی این اسلحه را مجهز به دو پایه ای کرده اند که در صورت استفاده نکردن از دو پایه میتوان آنرا در زیر بدنه اسلحه جمع کرد و برای حمل اسلحه در مسافتهای زیاد جای هم برای نصب تسمه در روی بدنه اسلحه در نظر گرفته شده است.
بدنه زیرین اسلحه توسط طراحان و کارشناسان بیلاروسی به شکلی طراحی گردیده است که درحین نشانه روی و شلیک می توان بدنه آنرا در روی گونی و یا مکانهای نرمی قرار داد ، درصورت نیاز به صدا خفه کن در روی اسلحه تک تیراندازS.V.K توسط کارخانه سازنده محلی را برای نصب صدا خفه کن در روی لوله اسلحه در نظر گرفته شده است.
اسلحه تک تیرانداز S.V.K فاقد سیستم مکانیکی نشانه روی می باشد و در روی بدنه بالای اسلحه ریل مخصوصی مونتاژ گردیده است که نصب انواع دوربین های اپتیکی والکترونی دید در شب را امکان پذیر می سازد، شرکت سازنده دوربین های اپتیکی مارک PОSP 8х42 را برای نصب در روی این اسلحه در نظر گرفته است.
کارشناسان سازنده اسلحه تیرانداز S.V.K آنرا طوری طراحی کرده اند که هم برای افراد چپ دست و هم برای افراد راست دست مورد استفاده قرار گیرد.
نشانه روی و هدفگیری با این سلاح از دقت بالای برخوردار می باشد از شلیک پنج گلوله اسلحه سازمانی کشورهای عضو ناتو مارک Win, 7,62x54 (وینچستر) با اسلحه S.V.K از فاصله 100 متری به سمت سیبلی دارائی خطائی 15 میلیمتر می باشد و این مقدار اندازه خطاء نشان از دقت بسیار بالای اسلحه تک تیرانداز S.V.K است و چنین دقت بالای شلیک به هدف اغلب در انحصار کارخانه های اسلحه سازی معروف جهان می باشد.
در سال 2005 میلادی این اسلحه در نمایشگاه اینترپول و اسلحه و شکار در شهر مسکو مرکز کشور روسیه به نمایش گذاشته شد که توسط متخصصین و کارشناسان اسلحه شناسی مورد توجه و دقت بسیاری قرار گرفت، از این مدل اسلحه با تغییراتی جزئی برای شکار حیوانات بزرگ جثه ،کاربردهای ورزشی و مسابقات تیراندازی مورد استفاده قرار افراد میگیرد اسلحه تک تیرانداز S.V.K تنها سلاح تک تیرانداز ساخته شده در صنایع اسلحه سازی کشور بیلاروس می باشد.
📌مشخصات:
طول اسلحه(میلیمتر): 995 - 1150
طول لوله اسلحه (میلیمتر): 550 - 712
وزن اسلحه بدون مهمات (کیلوگرم) :3.2-5.5
سرعت اولیه گلوله(متر بر ثانیه): 823
تعداد گام خان(عدد): 4 – 6
ظرفیت خشاب اسلحه(گلوله): از 5-10-20
برد مفید با سیستم نشانه گیری اپتیکی (متر): 1500
نوع مهمات : 6 mm BR Norma, .308 Win,7,62x54 мм R,.338 Lapua Magnum

🇮🇷 تکاوران دریایی گمنام

امضاي کاربر :
پنجشنبه 02 فروردین 1397 - 16:56
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 4 کاربر از hasanali به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: aliesmaili &alij &asd &leonardo0011 &برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.
انجمن نظامی آی آر ارتش