نام کاربري : کلمه عبور : عضو انجمن نيستيد ! همين حالا عضو شويد . | کلمه عبور خود را فراموش کرده ام !آغاز شده توسط
متن
elyas آفلاينتعداد ارسال ها: 3323
تاريخ عضويت: 23 /10 /1391
محل زندگي: البرز
سن: 25
تعداد تشکر کرده: 2918
تعداد تشکر شده: 14802
نیروی انتظامی
انجمن اي ار ارتش

جزئیات حمله گروهک جیش‌الظلم به پاسگاه مرزی سراوان
به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان به نقل از روابط عمومی قرارگاه منطقه‌ای قدس نیروی زمینی سپاه (جنوب شرق)، در حمله گروهک جیش‌الظلم به پاسگاه مرزی میل 190 سراوان حدود 40 تروریست حضور داشتند که برای نخستین بار از حمله ترکیبی استفاده کردند.

در این حمله تروریست‌ها برای نخستین بار در جنوب شرق کشور از حمله ترکیبی استفاده کردند که به‌صورت هم‌زمان، ضمن حمله نظامی، اقدام به استفاده از تله انفجاری، آدم انتحاری و خودروی انتحاری کردند.این حمله ناموفق ساعت 16:20 دقیقه عصر یکشنبه در محدوده رودخانه \"نهنگ\" و پاسگاه میل 190به‌وسیله گروهک تروریستی جیش‌الظلم و با استفاده از خاک کشور همسایه انجام شد که حدود 40 تروریست در آن حضور داشتند و ضربه سنگینی به آن‌ها وارد شد. در این درگیری چهار تروریست به درک واصل شدند و شماری از تروریست‌ها در آتش سنگین رزمندگان ما مجروح و در نهایت به خاک کشور همسایه متواری شدند.

این نخستین عملیات ترکیبی گروهک‌ تروریستی در منطقه جنوب شرق کشور است که هم از کمین، تله انفجاری، خودروی انتحاری و آدم انتحاری و حمله به پاسگاه به‌صورت هم‌زمان استفاده شد که ناکام ماند.

به لطف خدا و با هوشیاری رزمندگان قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه این اقدام مذبوحانه دشمن خنثی شد و خودروی انفجاری که قصد داشت خود را به پاسگاه بزند، قبل از رسیدن به پاسگاه به‌وسیله رزمندگان مورد هدف قرار گرفت و منهدم شد.

فرد انتحاری نیز قبل از رسیدن به پاسگاه مورد هدف قرار گرفت و به درک واصل شد. الحمدالله در تله‌های انفجاری نیز آسیبی به رزمندگان ما نرسید و این حمله کور با حداقل خسارت ممکن خنثی شد.

در این درگیری دو نفر از نیروهای سپاه به‌صورت جزئی مجروح که به‌صورت سرپایی مداوا شدند و به حمدالله هم‌اکنون در سلامت کامل به سر می‌برند، اما تروریست‌ها ضربه و شکست سنگینی در این عملیات خوردند.

رزمندگان قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه به همراه بسیجیان بومی طرح امنیت تمام توان خود را برای حراست از مرزها و مردم ایران بکار بسته‌اند و به گروهک‌های معاند و تروریست اجازه هیچ تحرکی را نخواهند داد.

منبع

امضاي کاربر :
سه شنبه 22 اسفند 1396 - 16:38
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 4 کاربر از elyas به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: asd &mehdi &espadan &alij &


تعداد ارسال ها: 421
تاريخ عضويت: 23 /1 /1395
تعداد تشکر کرده: 7352
تعداد تشکر شده: 2425
نیروی انتظامی
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 1 RE جزئیات حمله گروهک جیش‌الظلم به پاسگاه مرزی سراوان
تا کی باید این بی تفاوتیها و در بسیاری موارد همکاری دولت پاکستان با تروریستها را تحمل کنیم؟ چرا یک تذکر و یا برخورد جدی با این کشور نمی شود؟
منظورم جنگ کردن با دولت پاکستان نیست چون به نفع هیچ کدام از دوطرف نیست ولی باید یک طرحی مانند خط قرمزی که در عراق مشخص شد (40 کیلومتر) در پاکستان هم اجرا شود.
پنجشنبه 24 اسفند 1396 - 23:48
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 2 کاربر از espadan به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: asd /alij /


تعداد ارسال ها: 915
تاريخ عضويت: 15 /11 /1393
محل زندگي: شاهرود
تعداد تشکر کرده: 10647
تعداد تشکر شده: 4810
نیروی زمینی ارتش ج.ا.ا

پاسخ : 2 RE جزئیات حمله گروهک جیش‌الظلم به پاسگاه مرزی سراوان
یکی از روش های تروریست ها برای تلفات گرفتن اینه که بعد از یک درگیری که نیروهای مرزبانی جهت تعقیب تروریست ها وارد عمل می شدن اونا نیروهای مرزبانی رو به منطقه ای که میخواستن می کشوندن و کمین میزدن یا توی مسیر از تله های انفجاری استفاده می کردن... البته این دیگه قدیمی شده

تا زمانی که پاکسازی انجام نشه این وضعیت همچنان ادامه داره این در حالیه که در همین چند سال اخیر ما هسته چند تا گروهک رو از بین بردیم اما بعدش میبینیم که یک شاخه جدید با اسم جدید خیلی سریع رشد می کنه !
شنبه 26 اسفند 1396 - 12:53
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 1 کاربر از alij به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: asd /برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.
انجمن نظامی آی آر ارتش