نام کاربري : کلمه عبور : عضو انجمن نيستيد ! همين حالا عضو شويد . | کلمه عبور خود را فراموش کرده ام !آغاز شده توسط
متن
elyas آفلاينتعداد ارسال ها: 3403
تاريخ عضويت: 23 /10 /1391
محل زندگي: البرز
سن: 25
تعداد تشکر کرده: 2951
تعداد تشکر شده: 15086
[Custom_Field_Content]
انجمن اي ار ارتش

هواپیمای مافوق صوت با سوخت هسته ای طراحی شد
یک طراح اسپانیایی هواپیمای مافوق صوتی طراحی کرده که سوخت آن از طریق راکتور اتمی تامین می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از میل آنلاین، اسکار وانیلاس طرح های اولیه از یک هواپیمای سبک ارائه کرده که می تواند ۵۰۰ مسافر را با سرعت ۱.۵ ماخ (۱۸۵۲ کیلومتر برساعت) جابه جا کند.

این طراح اسپانیایی طرح اولیه مذکور را HSP \\\'Magnavem نام گذاری کرده که شبیه یک فضا پیماست.

این هواپیمای مافوق صوت می تواند فاصله میان نیویورک تا لندن را فقط در سه ساعت طی کند. علاوه بر آن این هواپیما هیچگونه گاز گلخانه ای تولید نمی کند زیرا نیروی خود را از یک راکتور هسته ای تامین می کند. این راکتور مقدار قابل توجهی الکتریسیته فراهم می کند. همچنین این هواپیما با سرعت خارق العاده ای شارژ می شود.

این طرح همچنین دارای یک سیستم پاکسازی دی اکسید کربن است. از سوی دیگر سیستم هوش مصنوعی داخلی آن عملکردهای هواپیما را ارتقا می دهد.

به گفته این طراح هواپیمای مذکور در زمان حال نیز قابل ساخت است اما برخی فناوری های آن هنوز درحال توسعه است. بنابراین چنین طرحی ۱۰ تا ۱۵ سال دیگر قابل ساخت خواهد بود.

منبع
امضاي کاربر :
جمعه 11 اسفند 1396 - 22:25
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 7 کاربر از elyas به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: espadan &asd &mehdi &hk416 &rubik &gazijahany &hossein &


تعداد ارسال ها: 3838
تاريخ عضويت: 14 /8 /1392
محل زندگي: گرگان
سن: 32
تعداد تشکر کرده: 24428
تعداد تشکر شده: 23365

پاسخ : 1 RE هواپیمای مافوق صوت با سوخت هسته ای طراحی شد
بزرگترین چالشها عبارتند از عایق کاری کابین مسافرین از انواع تابشهای هسته ای که دهها تن سرب و کادمیوم مصرف میکنه پس به شدت وزن پرنده بالا میره و همینطور شتابگیری اون رو تحت تاثیر قرار میده

چالش بعدی ، درسته که گاز گلخانه ای تولید نمیکنه اما گازهای خروجی از راکتور کاملا رادیو اکتیو هستن و پروازهای عادی در مسیر پروازی این پرنده باید ممنوع اعلام بشه وگرنه الودگی هسته ای جان سایر پروازها رو به خطر میندازه
امضاي کاربر : افلاطون در بخشی از توصیف ایرانیان گفت :
آنان از نژاد خدایانند
شنبه 12 اسفند 1396 - 08:55
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 7 کاربر از crounus2000 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: mehdi /hk416 /gazijahany /espadan /asd /rasool /hossein /


تعداد ارسال ها: 231
تاريخ عضويت: 23 /1 /1396
تعداد تشکر کرده: 1482
تعداد تشکر شده: 1167

پاسخ : 2 RE هواپیمای مافوق صوت با سوخت هسته ای طراحی شد
من الان متوجه نمیشم که چطور با نیروی برق و بدون استفاده از سوخت فسیلی میشه موتورهایی داشت که سرعت این پرنده رو 1.5 ماخ در ساعت برسونند؟ اصلاً اون شکل موتورها چه چیز ویژه ای داره که بشه داخلش یک موتور برقی بدون نیاز به سوخت فسیلی نصب کرد؟ به عبارت خیلی ساده تر، چطور میشه برق رو به شکلی تبدیل کرد که نیروی رانشی کافی برای رسیدن به چنین سرعتی رو تامین بکنه؟ تمام طرح های فعلی پرنده های برقی از موتورهای ملخی استفاده می کنن که حتی قابلیت نزدیک شدن به سرعت صوت رو هم ندارند، فرا صوت به کنار.

کسی از دوستان نظری در این مورد داره که چه فناوری ویژه ای برای این تبدیل می تونه وجود داشته باشه؟

----
در مورد وزن پوشش عایق مورد استفاده در اطراف راکتور اتمی هم میشه این موضوع رو اینجوری توجیه کرد که در عوض باید وزن ده ها تن سوخت فسیلی رو دیگه از وزن نهایی پرنده کم کرد. پس خیلی این وزن اثر گذار نخواهد بود.

اما همچنان چالشهای هسته ای اون راکتور، بویژه در بخش پرسنل زمینی و نیاز به آشیانه مخصوص رو میشه از بزرگترین چالشهایی دونست که بعیده در حال حاضر برای اونها بشه جواب خاصی پیدا کرد. اولین نشت (هر چند محدود) مواد رادیواکتیو به عمر پروازی چنین پرنده ای خاتمه میده و دیگه عمراً فعالان محیط زیست در اروپا و آمریکا اجازه پرواز به این پرنده بدن. پیشاپیش هم فکر نکنم حداقل آلمانی ها اجازه ورود این پرنده به حریم هوایی خودشون رو بدن (به خاطر همین راکتور هسته ای)
یکشنبه 13 اسفند 1396 - 21:07
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 5 کاربر از hossein به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: crounus2000 /hk416 /asd /rubik /espadan /


تعداد ارسال ها: 3838
تاريخ عضويت: 14 /8 /1392
محل زندگي: گرگان
سن: 32
تعداد تشکر کرده: 24428
تعداد تشکر شده: 23365
[Custom_Field_Content]

پاسخ : 3 RE هواپیمای مافوق صوت با سوخت هسته ای طراحی شد
فناوری داکت فن الکتریکیاگرچه نو ظهور هست اما اینده خوبی داره اما رسیدن به ماخ بیش از 1 نیاز به امپر و ولتاژ زیادی داره خصوصا اینکه پیشانی فن میتونه پسار تولید بکنه
امضاي کاربر : افلاطون در بخشی از توصیف ایرانیان گفت :
آنان از نژاد خدایانند
یکشنبه 13 اسفند 1396 - 23:38
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 3 کاربر از crounus2000 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: asd /hossein /espadan /برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.
انجمن نظامی آی آر ارتش