نام کاربري : کلمه عبور : عضو انجمن نيستيد ! همين حالا عضو شويد . | کلمه عبور خود را فراموش کرده ام !آغاز شده توسط
متن
hasanali آفلاينتعداد ارسال ها: 4640
تاريخ عضويت: 26 /6 /1392
محل زندگي: تبریز
تعداد تشکر کرده: 7930
تعداد تشکر شده: 22211
[Custom_Field_Content]
انجمن اي ار ارتش

آزمایش موفق پهپاد عمود پرواز سونیبازار پهپادهای کوچک و رقابت در آن بسیار داغ است و اکنون شرکت ژاپنی سونی با همکاری یک شرکت دیگر به وعده خود برای ارائه یک پهپاد متفاوت عمل کرده است.
شرکت سونی با همکاری یک شرکت ژاپنی فعال در زمینه رباتیک، پهپاد نمونه خود را با موفقیت آزمایش کردند

بازار پهپادهای کوچک و رقابت در آن بسیار داغ است و اکنون شرکت ژاپنی سونی با همکاری یک شرکت دیگر به وعده خود برای ارائه یک پهپاد متفاوت عمل کرده است.
تصویر: http://www.iranhavafaza.com/data/image/2015-09-02_09-20-00-Sony-and-ZMP-UAV-Aerosense-drone.jpg


به گزارش آنا به نقل از وال‌استریت ژورنال، شرکت سونی با همکاری یک شرکت ژاپنی فعال در زمینه رباتیک، پهپاد نمونه خود را با موفقیت آزمایش کردند.


ویژگی بسیار مهم این پهپاد تازه این است که می‌تواند به‌ صورت عمودی به پرواز درآید یا به زمین بنشیند. این قابلیت که در هلیکوپتر وجود دارد، در کنار امکان سرعت 170 کیلومتر بر ساعت این پهپاد را یک محصول خاص و بی‌رقیب می‌کند.


براساس اعلام شرکت سونی، این پهپاد تازه توانایی حمل بار تا 11 کیلوگرم را دارد و می‌تواند با بیشترین سرعت خود به مدت 2 ساعت پرواز کند. پیش از این شرکت سونی اعلام کرده بود که تا سال آینده پهپاد چندمنظوره‌ای را در اختیار مشتریان خود می‌گذارد که اکنون با تصاویر منتشر‌شده، این شرکت می‌تواند به وعده خود جامه عمل بپوشاند.


پروژه این پهپاد که «ایروسنس» نام دارد، در کنار تلاش‌هایی که گوگل و آمازون برای ساخت پهپاد خود انجام می‌دهند، یک سروگردن بالاتر می‌ایستد چراکه آنها هدف از طراحی پهپاد را ارسال بسته به نقاط مختلف تعریف کرده‌اند؛ در حالی ‌که پهپاد سونی می‌تواند با تجهیزات مختلفی پرواز کند و مأموریت‌های گوناگونی مانند جاسوسی، عکسبرداری و نظارت بر محیط زیست را انجام دهد.


یک ویژگی مهم دیگر «ایروسنس» این است که قابلیت هدایت خودکار دارد و کاربر کافی ا‌ست هدف و مقصد و مأموریت را برایش تعریف کند و او خود به کارهایش رسیدگی می‌کند.


سونی اعلام کرده به دلیل اینکه اغلب حوادث پهپادها ناشی از خطای انسانی بوده است، این قابلیت می‌تواند از حوادث احتمالی به شدت جلوگیری کند.

منبع:http://www.iranhavafaza.com/index/article/1098
امضاي کاربر :
شنبه 27 آبان 1396 - 22:56
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 8 کاربر از hasanali به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: espadan &galla &viper-59 &hossein &behrouz07 &asd &alij &crounus2000 &برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.
انجمن نظامی آی آر ارتش