نام کاربري : کلمه عبور : عضو انجمن نيستيد ! همين حالا عضو شويد . | کلمه عبور خود را فراموش کرده ام !آغاز شده توسط
متن
elyas آفلاينتعداد ارسال ها: 3412
تاريخ عضويت: 23 /10 /1391
محل زندگي: البرز
سن: 25
تعداد تشکر کرده: 2952
تعداد تشکر شده: 15122
[Custom_Field_Content]
انجمن اي ار ارتش

دعوت کره شمالی از ایران برای مقابله با امریکا
آندانگ چون، معاون پارلمان کره شمالی که ریاست هیات کره شمالی در یکصد و سی و هفتمین اجلاس اتحادیه بین المجالس در روسیه را بر عهده دارد، در دیداری با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ایران از او خواست تا دو کشور علیه بی‌عدالتی آمریکا و برای مقابله با آن تلاش کنند.


آندانگ چون در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از سخنان لاریجانی گفت: ما یک عزم راسخ علیه متجاوزان داریم. ما و شما برای مدتی طولانی است که برای مقابله با آمریکا تلاش کردیم. بیایید برای مقابله با این بی‌عدالتی با یکدیگر تلاش کنیم.

پیش‌تر علی لاریجانی از اقدامات آمریکا و سخنان ترامپ به خصوص در مورد توافق هسته‌ای ایران انتقاد کرده بود.

او گفته بود که دونالد ترامپ به سازمان ملل بی‌احترامی کرده است و نمی‌تواند توافقنامه‌های بین‌المللی را اجرا کند. همچنین پیش‌تر علی لاریجانی به خبرگزاری تاس گفته بود که او در مورد مسائل پیچیده مربوط به امنیت منطقه‌ای با هیات‌های ترکیه و عراق گفت‌وگو کرده است.

منبع
امضاي کاربر :


قدر امنیت ، قدر آبی که می خوریم ، قدر ظرف غذایمان ، قدر راحتی خواب شب ، قدر مراسمات شب نشینی و اعیاد و شهادت ها ، قدر خیلی چیزهای حتی ساده را بدانیم ، حتی قدر اینکه راحت نشسته ایم و میتوانیم بدون ترسی حرف بزنیم حرف های روزانه ، قدر بدانیم و شاکر.

زنده باد کسانی که در مناطق محروم برای آسایش و امنیت مردم عزیز ایران به دور از آسایش و رفاه زندگی میکنند.

زنده باد کشور همیشه سرافراز ایـــــــران
دوشنبه 24 مهر 1396 - 23:49
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 8 کاربر از elyas به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: asd &viper-59 &hk416 &mo-nia &crounus2000 &mehdi &rubik &espadan &


تعداد ارسال ها: 177
تاريخ عضويت: 7 /6 /1396
سن: 9999999
تعداد تشکر کرده: 459
تعداد تشکر شده: 784

پاسخ : 1 RE دعوت کره شمالی از ایران برای مقابله با امریکا
از نظر من روشی که فعلا در مقابل کره شمالی در پیش گرفته ایم رو ادامه بدیم بهتره یعنی نه زیاد بهش نزدیک باشیم و کارهاش رو تایید کنیم نه ازش زیاد دور بشیم و به شدت باهاش مخالف کنیم یه حسی بهم میگه کره شمالی دیر یا زود به عنوان یه قدرت هسته ای در جوامع بین الملل شناخته میشه
امضاي کاربر : ‌


گونه زایی

کارل لينه و ساير زيست شناسان قديمی، گونه را به عنوان گروهی از جانداران که شباهت های زيادی به هم دارند و از جانداران ديگر متمايزند، تعريف کردند. به عبارت ديگر، مبنای اوليه گونه، شباهت ظاهری (فنوتيپی) گروهی از جانداران به يکديگر بود. با گسترش دانش زيست شناسی به حوزه مولکولی، ميزان شباهت درتوالی نوکلئوتيدهای ژنوم و يا توالی آمينواسيدی پروتئين ها نيز در مشخص کردن گونه ها دخالت داده شد؛ اما هنوز اين تعريف يک اشکال اساسی دارد.
دو جاندار بايد چقدر به هم شبيه باشند تا در يک گونه قرار گيرند؟؟؟؟؟
؟؟؟؟؟؟؟؟
؟؟؟؟؟؟؟؟
؟؟؟؟؟؟؟؟
؟؟؟؟؟؟؟؟
سه شنبه 25 مهر 1396 - 08:08
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 6 کاربر از keyvanpersiangulf به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: galla /asd /crounus2000 /mehdi /rubik /espadan /


تعداد ارسال ها: 236
تاريخ عضويت: 23 /1 /1396
تعداد تشکر کرده: 1498
تعداد تشکر شده: 1214

پاسخ : 2 RE دعوت کره شمالی از ایران برای مقابله با امریکا
کره شمالی همین الان هم قدرت هسته ای هست. حالا می خوان تاییدش بکنند یا نکنند. اما به این زودیها تایید رسمی نمی کنندش. دلیلش هم ساده است.

1- چون ایران بلافاصله همین راه رو طی خواهد کرد. یکمی به اظهارات اروپایی ها در همین 2-3 روزه نگاه بکنید. برجام داره کشیده میشه به حوزه مسائل دیگه مثل موشک. اگه ایران راه نیاد که نمیاد، برجام با پشتوانه تیم ترامپ سر همون 7-8 سال ابتداییش سیر قهقرایی رو طی می کنه و دچار مرگ مغزی میشه (که به زودی علائمش آشکار میشه). پس اگر در این بازه غرب بیاد و کره شمالی رو تایید بکنه، ایران هم میافته توی همون خط و بالاجبار غرب باید ایران رو هم بعد چند سال تایید بکنه. تازه این میشه اول یه ماجرای جدید. چون عربها و ترکها هم به پشتوانه خطرات ایران هسته ای، به دنبال سلاح هسته ای میرن و برآیند همه اینها یعنی قرار گرفتن اسرائیل در بزرگترین تنگنای تاریخی حیات خودش.

2- بعد این همه سال قدرت اتمی پاکستان و هندوستان هنوز به شکل رسمی مورد تایید غرب قرار نگرفته. هر چند به شکل غیررسمی این تایید انجام شده. دلیل این کار هم باز همون پرونده اتمی ایران و به دنبالش هجوم اعراب به سمت تجهیزات اتمیه.

3- فکر می کنید چرا غرب با ایران معامله کرد و در کنارش این همه اسلحه به عربستان و بقیه فروخت؟ هر دوی این موارد کیان اسرائیل رو به مخاطره می اندازه. اما با فروش سنگین سلاح به عربستان، حداقل غرب می تونه مطمئن باشه که این کشور یاغی به دلیل پیدا کردن حس برتری نظامی در منطقه به دنبال سلاح هسته ای نمیره. دقیقاً به همین دلیل هم اسرائیل با این فروش بزرگ سلاح موافقت کرد. البته آمریکا برای حفظ برتری اسرائیل، فعلاً اف 35 رو به اعراب نخواهد داد.

اما در مورد سیاست هم قطعاً ایران و کره شمالی روند الان رو ادامه می دن (همکاری چراغ خاموش). فناوریهای نظامی ایران منشاء کره شمالی رو داره و پایبندی به دوستیش رو در جنگ تحمیلی عراق به ایران و توسعه خانواده موشکهای بالستیک و زیردریایی های ایرانی نشون داده. اما خوب ایران با کره جنوبی و ژاپن هم داد و ستد گسترده ای داره. بنابراین ریسک حرکت به سمت یکی از دو طرف رو نمی تونه بکنه.
سه شنبه 25 مهر 1396 - 14:32
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 8 کاربر از hossein به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: mo-nia /arjemandi1357 /asd /hk416 /crounus2000 /mehdi /rubik /espadan /


تعداد ارسال ها: 166
تاريخ عضويت: 18 /1 /1396
تعداد تشکر کرده: 750
تعداد تشکر شده: 785
[Custom_Field_Content]

پاسخ : 3 RE دعوت کره شمالی از ایران برای مقابله با امریکا
در یک کفه ترازو کره شمالی رو قرار بدید در طرف دیگه کره جنوبی و ژاپن و آمریکا. یک طرف کانون فقر و افراط و جهل، طرف دیگه پرچم داران تولید تکنولوژی و علم در جهان. کوچکترین آسیبی که به این قطب های علمی وارد بشه یک عقبگرد بزرگ برای تمامی ما هست چون در حالی که ما رقم بیکاریمون سر به آسمون میزاره و روزانه ۲۰ دقیقه کار مفید داریم، اونا دارن رویاها رو به حقیقت تبدیل میکنند.
سه شنبه 25 مهر 1396 - 21:41
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 8 کاربر از behrouz07 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: asd /keyvanpersiangulf /arjemandi1357 /crounus2000 /mehdi /shahin021 /rubik /f-14a /
asd آفلاين

asdتعداد ارسال ها: 133
تاريخ عضويت: 25 /2 /1396
تعداد تشکر کرده: 3587
تعداد تشکر شده: 802
[Custom_Field_Content]
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 4 RE دعوت کره شمالی از ایران برای مقابله با امریکا
نقل قول از behrouz07
در یک کفه ترازو کره شمالی رو قرار بدید در طرف دیگه کره جنوبی و ژاپن و آمریکا. یک طرف کانون فقر و افراط و جهل، طرف دیگه پرچم داران تولید تکنولوژی و علم در جهان. کوچکترین آسیبی که به این قطب های علمی وارد بشه یک عقبگرد بزرگ برای تمامی ما هست چون در حالی که ما رقم بیکاریمون سر به آسمون میزاره و روزانه ۲۰ دقیقه کار مفید داریم، اونا دارن رویاها رو به حقیقت تبدیل میکنند.

عجب....حالا که فکر میکنم میبینم چقد در براورده کردن ارزوهای من این امریکاییها موثر بودن
یکی از ارزوهام تحریم ایران بود طوریکه مردم دارو نتونن بخرن و قیمتها 15 برابر بشه
یکی دیگه از ارزوهام کمک به عربستان بود تا برا ما شاخ بشه ... خدا این امریکا رو نگه داره تا منم به همه رویاهام دست پیدا کنم
یکی دیگه از ارزوهام تشکیل داعش بود تا انواع شکنجه ها رو ببینم تازه حل کردن ادما رو تو ظرف اسید تجربه کنم اخه میدونی اینکارا رو هر کشور متمدنی تواناییش رو نداره البته میدونم طالبان یهویی اعلام موجودیت کرد فقط نمیدونم چرا امریکاییها الکی میگن خودشون طالبان رو درست کردن
یکی دیگه از بزرگترین ارزوهام ساخت بمب اتم و تست اونا رو مردم عادی بود تا بفهمم پودر شدن خلق الساعه چجوریه
دارم فکر میکنم اگه این امریکاییها نبودن حتما این بودجه نظامی ما نصفیش اختلاس میشد که هیچ اما اون نصف دیگش شاید خرج درمان و اموزش میشد که البته کار بیهوره ایه ...خدا امریکارو حفظ کنه
====================================================
در نتیجه لفاظی‌های واشنگتن علیه پیونگ‌یانگ؛

کره شمالی با پوستر به ترامپ حمله کرد!+ تصاویر کره شمالی به تازگی پوستر‌های تبلیغاتی تمسخرآمیزی را علیه دونالد ترامپ در پایتخت کره جنوبی پخش کرده است.به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، به تازگی تبلیغات جدیدی علیه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سطح سئول، پایتخت کره جنوبی، پخش شده است که به نظر می رسد کار کره شمالی باشد. در یکی از این تبلیغات دونالد ترامپ، سگ دیوانه خوانده شده است. در تبلیغ دیگری که یک سرباز کره شمالی اسلحه ای به دست دارد و سر ترامپ را زیر پایش قرار داده است، نوشته شده است: مرگ بر ترامپ دیوانه.

در یکی از این تبلیغات سر ترامپ روی بدن یک سگ قرار دارد و افرادی دست و پاهای او را گرفته اند و با یک تبر سر او را جدا کرده اند. بر روی این پوستر نوشته شده است: بهتر است سر ترامپ، این سگ دیوانه، را برای داشتن جهانی صلح آمیز و بدون جنگ از بدن جدا کنیم.

در پوستر دیگری، ترامپ مشغول سخنرانی در سازمان ملل است و یک موشک را با دهان خود گرفته است که روی آن نوشته شده است: کره شمالی را به کلی نابود می کنیم. در این پوستر افراد دیگری هم حضور دارند که گویا به سخنرانی ترامپ گوش می دهند. یکی از آنها می گوید: او کاملا دیوانه شده است. فرد دیگری هم می گوید: اگر به او اجازه این کار را دهیم، جنگ می شود.

کره شمالی معمولا پوسترهای تبلیغاتی خود را با بالون به کره جنوبی می فرستد. به دنبال تشدید تنش‌ها میان آمریکا و کره شمالی، استفاده از تصاویر علیه ترامپ و آمریکا در تبلیغات پیونگ یانگ موضوع عجیبی نیست. اما این بار پوسترهای تبلیغاتی کره شمالی به طور مستقیم ترامپ را هدف قرار داده است. تصاویر این تبلیغات عجیب در توییتر و شبکه های اجتماعی هم منتشر شده است.
مدیر پایگاه خبری «NK» مستقر در سئول اعلام کرد: من مطمئن هستم که این تبلیغات با بالون از کره شمالی به کره جنوبی فرستاده شده است؛ زیرا جهت وزش بادها در ماه اکتبر از سمت شمال به جنوب است و این پوستر ها در بخش‌های دیگر سئول هم پیدا شده است.
دونالد ترامپ ماه گذشته در سخنرانی خود در سازمان ملل تهدید کرد که اگر آمریکا بخواهد از خود و متحدانش دفاع کند چاره ای جز نابودی کامل کره شمالی را ندارد. وی همچنین بارها در حساب توییتر و همچنین در سخنرانی هایش کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، را «مرد موشکی» خطاب کرده است.
کره شمالی ماه گذشته ششمین و آخرین آزمایش هسته ای خود را انجام داد. رسانه های کره شمالی اعلام کردند این کشور بمب هیدروژنی که قابلیت بارگذاری بر روی موشک های بالستیک را دارد، آزمایش کرده است.
منبع

پ.ن:یه زمانی وقتی امریکا کشوری رو تهدید میکرد اون کشور مفلوک رزمایش و مانور نظامی نشون میداد که کماندوهاش میومدن چنتا پشتک معلق میزدن و از تو حلقه اتیش میپریدن و یه چنتایی موشک شلیک میکردن و ژنرالهاشون تو تلویزیونشون ظاهز میشدن و میگفتن ما اماده ایم از سربازای امریکایی ابگوشت بزباش درست کنیم اما اخرش کشورشون درب و داغون میشد اما کار به جایی رسیده که تا کره شمالی تهدید میکنه ما موشکمون رو به سواحل غربی امریکا میزنیم اونوقت امریکایه تست سامانه تاد رو انجام میدن و تو رسانه هاشون به مردم جزیره گوام اطمینان میدم ما ازتون محافظت میکنیم یعنی دور و زمونه عوض شده
حالا کاری ندارم اگه جنگی بشه احتمالا کره شمالی پودر میشه اما کافیه یکی از موشکای کره ایها برشه به کالیفرنیا اونوقت فرداش امریکا از اقتصاد اول دنیا میره حداقل بعد از چین و تازه این یکی از عواقبشه
البته خدا امریکا رو حفظ کنه چون اونا میزان مطالعشون سر به فلک میکشه و دارن زرت و زرت ارزوهای بشریت رو محقق میکنن و اصن بیکارهم ندارن
امضاي کاربر : 3 روز
چهارشنبه 26 مهر 1396 - 08:33
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 7 کاربر از asd به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: behrouz07 /crounus2000 /mehdi /hk416 /hossein /rubik /espadan /


تعداد ارسال ها: 166
تاريخ عضويت: 18 /1 /1396
تعداد تشکر کرده: 750
تعداد تشکر شده: 785
[Custom_Field_Content]
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 5 RE دعوت کره شمالی از ایران برای مقابله با امریکا
عجب....حالا که فکر میکنم میبینم چقد در براورده کردن ارزوهای من این امریکاییها موثر بودن
یکی از ارزوهام تحریم ایران بود طوریکه مردم دارو نتونن بخرن و قیمتها 15 برابر بشه
یکی دیگه از ارزوهام کمک به عربستان بود تا برا ما شاخ بشه ... خدا این امریکا رو نگه داره تا منم به همه رویاهام دست پیدا کنم
یکی دیگه از ارزوهام تشکیل داعش بود تا انواع شکنجه ها رو ببینم تازه حل کردن ادما رو تو ظرف اسید تجربه کنم اخه میدونی اینکارا رو هر کشور متمدنی تواناییش رو نداره البته میدونم طالبان یهویی اعلام موجودیت کرد فقط نمیدونم چرا امریکاییها الکی میگن خودشون طالبان رو درست کردن
یکی دیگه از بزرگترین ارزوهام ساخت بمب اتم و تست اونا رو مردم عادی بود تا بفهمم پودر شدن خلق الساعه چجوریه
البته خدا امریکا رو حفظ کنه چون اونا میزان مطالعشون سر به فلک میکشه و دارن زرت و زرت ارزوهای بشریت رو محقق میکنن و اصن بیکارهم ندارن

کسی نگفت مشغولن که آرزوهای شما رو برآورده کنن. همینکه حداقل درامد ملتشون از حقوق رویایی اکثریت مردم ما بالاتره کافیه. البته ما اینقدر با تدابیر مسئولان وضعمون خوبه که تورم ۳۰۰ درصدی رو ۴۰ درصد اعلام میکنن بعد حقوق هارو ۲۵ درصد افزایش میدن. بعد شما وقتی میتونی گله کنی که زیر چراغ نفتی تو خونه کاهگلی نشسته باشی و روی پوست حیوانات نظرت رو بنویسی و با چرندگان و پرندگان نظرت رو نشر بدی. البته اگر قبلش به دلیل فلج اطفال و آبله و مریضی هایی که با کمک غرب ریشه کن شدن ناکار نشده باشی. اگرم میخوای نقش آمریکا رو در جنایت و خیانت گروه های مسلمان افراطی بررسی کنی نیازی نیست راه دوری بری، برو زندگینامه و علت شهادت تعدادی از ۱۴ معصوم رو بخون متوجه میشی مسلمان ها از همون ابتدا پیشگام بودن.

اینارو نمیگم که جنایات آمریکارو انکار کنم. ولی یک بررسی بکنید پیروزی احتمالی کره شمالی برای ما در نهایت خوشایندتره یا اون سه کشوری که گفتم.
چهارشنبه 26 مهر 1396 - 12:03
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 8 کاربر از behrouz07 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: arjemandi1357 /crounus2000 /asd /mehdi /hk416 /shahin021 /hossein /f-14a /
asd آفلاين

asdتعداد ارسال ها: 133
تاريخ عضويت: 25 /2 /1396
تعداد تشکر کرده: 3587
تعداد تشکر شده: 802
[Custom_Field_Content]
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 6 RE دعوت کره شمالی از ایران برای مقابله با امریکا
اینارو نمیگم که جنایات آمریکارو انکار کنم. ولی یک بررسی بکنید پیروزی احتمالی کره شمالی برای ما در نهایت خوشایندتره یا اون سه کشوری که گفتم.
البته از نظر پیشرفت بشریت یه زمانی اونا در مورد شرق همچین نظرایی داشتن اما از خداشون بود امپراتوری فارس نابود بشه درست اون زمانی که ما قنات داشتیم اونا همچین نظرایی در مورد ما داشتن در مورد علم پزشکی که همه میدونن ابن سینا باعث پیشرفت پزشکی در غرب شد و بعدها علم مدرن اونارو از ما جلو انداخت البته با چپاول کردن ماها از خودمون فاصله گرفتن.
برا جنایتاشون همون دخالتشون در تسلیح و اموزششون کافیه و ما هم تو اسلام چوب ساده لوحی علمای ساده لوح رو خوردیم مث ابوموسی اشعری که یه عمامه اندازه بشکه رو سرش داشت اما سیاست نمیدونست و فریب وعده های بیخودی طرف مقابل رو خورد نمونش هم همین امروزه میبینیم که تاریخ داره تکرار میشه... البته در طرف مقابلم حضرت عیسی رو ماها نمیخاستیم به صلیب بکشونیما اونا خودشون اینکارو میخاستن بکنن مخصوصا یهودیایی که تو همون امریکا مرفه ترینن.

من میگم هی نگین امریکا بهشت برامون اورده اگه اینجوریه پس خدا شوروی را برگردونه که اگه نبود هیچ ماهواره ای الانه تو فضا نبود اگه پیشرفت به هر قیمتی خوبه پس خدا جنگ سردو برگردونه که مهمترین اختراعات و پیشرفتای بشر تو همون جنگ سرد رخ داد اگه پیشرفت به قیمت نابودی ما خوبه پس امپراطوری ژاپن قبل از جنگ جهانی دوم هم همسایمون بود بهتر بود البته ممکن بود به عنوان موش ازمایشگاهی انواع ویروسهارو روی ما ازمایش میکردن اونوقت روزی صد مزتبه ارزوی همون ویروس ابله رو میکردیم و از دستشون به خونه کاهگلی که سهله به سوراخ موش تنگ و تاریک و بدن چراغ نفتی هم راضی بودیم.امریکا هم همه ی پیشرفتشو با مطالعه و با کارکردن کارگراش و علم دانشمنداش بدست نیاورده.به لطف فاصله خاک کشورش از همون ژاپن مورد علاقه شما تو جنگ جهانی و در امون موندن زیرساخت هاش به علاوه به لطف نابودی زیرساختای کشورای رقیب و به لطف انتقال دانش کشورای نابود شده تو جنگ جهانی بدست اورده چون قبل از جنگ جهانی اقتصاد 13 دنیا بود نه اقتصاد اول دنیا و علم پزشکیش هم از همون ازمایش روی چینیها و کره ایهای مفلوک تو کشورای ژاپن و المان نازی و انتقال دانشمندای دیوونه ی این کشورا پس از نابودی کشورشون بدست اورده اما ایا ادم عاقلی هست که بگه همون ژاپن جنایتکار و همون المان نازی وهمون شوروی اگه بودن بهتر بود و اگه نبودن ما الانه 50 سال عقب بودیم !!!!!ایا کسی هس که بگه اگه ابن سینا نبود الان ما با لیسیدن کف زمین خودمون رو درمون میکردیم؟؟؟؟؟

اینو گفتم تا نشون بدم اگه این کشورا هم نبود کشورا و دانشمندای دیگه بودن که تو دنیا به فکر اولینها باشن هرچند ممکن بود دیرتر این اتفاقات میافتاد.به نظرم بایس به مشغول شدن دو کشور کره و امریکا به هم امیدوارباشیم چون هرچه بهم مشغول باشن اونوقت ماییم که نفس راحت میکشیم.اگه امریکا هم یه روزی از هم بپاشه به احتمال فراوان اکثر دانشمنداش تو کشورای مختلف پراکنده میشن و شاید اکثر کشورا علم و دانش و تکنولوژیشون پشرفت کنه تا محتاج همون امریکا نباشن اصن شاید دنیای چن قطبی بوجود بیاد و ماها از دست فشار یه ابرقدرت نجات پیدا کنیم.
امضاي کاربر : 3 روز
چهارشنبه 26 مهر 1396 - 15:56
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 8 کاربر از asd به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: mehdi /behrouz07 /hk416 /hossein /rubik /espadan /khalabanofiriaf /galla /برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.
انجمن نظامی آی آر ارتش